Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos kisfiatok miket...

14 hónapos kisfiatok miket tud/tudott csinálni?

Figyelt kérdés
Ma mesélte egy anyuka a bevásárló központban telefonon,hogy az ő 14 hónapos kisfia egyedül eszik-iszik,már fut,egyedül homokvárat épít,meg Isten tudja miket csinál még(pénztárnál álltunk sorba,ezért hallottam).Az én kisfiam pont ma 14 hónapos,de ilyeneket még nem csinál.Az én manócskám van lemaradva,vagy az ő babája nagyon ügyes?
2012. aug. 1. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:

:) Az egyedül eszik is elég tág fogalom és a homokvár is lehet olyan, hogy csak az anyuka tudja, hogy az AZ :)


13 hónapos a kisfiam, lépeget egyre ügyesebben önállóan. Inni egyedül iszik, de a poharat azután elhajítja:)

Enni is eszik egyedül - KÉZZEL :) a kanalat megfogja ugyan, de csak kavarja, piszkálja vele az ételt és azt is szorgosan hajigálja:)



Az enyém ügyes a beszádben (szerintem). Mondja: apa, anya, kenyéé, ló, táka (táska), kéjem, gyeje. A többi szót is hasonlóan.

Tud motorozni, sokmindenben nagyon ügyes,

de pl. építőkockázni nem tud, azt csak lerombolni szereti, ha én felépítettem. Szereti a könyveket, felismer néhány állatot.

Kb. ennyi.

2012. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes...az anyuka a mesélésben.

Bár a fiam későn érő típus, de kb. ezeket tudta:

- sétálni

- elkezdett motorozni

- néha felszúrt egy falatot a villára

- pohárból ivott (már korábban is kapott tápszert belőle)

- nyomogatott, tekergetett mindent

- sok állathangot utánzott

- néhány szónak ismételte az első szótagját

- 1 percet sem játszott egyedül

Most 2 éves, folyékonyan beszél, akár 1 órát is eljátszik egyedül, szereti a mesekönyveket, egyedül iszik, egyedül tud enni (ha akar), fut, ugrál.

Nem kell izgulni, minden gyerek a maga tempójában. Pl. a fiam nem szobatiszta és még semmi jele annak, hogy az lesz.

2012. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Huh... 14 hónaposan miket is tudott? Egyébként most 16 hónapos az enyém.


Szaladni tudott, de az én fiam 11 hónaposan indult el, nagyon gyors volt mindenfajta mozgásban.

Enni egyedül evett, de kézzel. Falatkákat kapott a tányérjára és onnan felcsipegette. Evőeszközzel még most sem tud enni.

Nem tud motorozni.

A beszéde 1-2 nap alatt sokat javult, de csak gagyogás. Talán az anya szót mondja tisztán, a többi még erős halandzsa, csak mi értjük. Néha. :)

A csőrös itatót is későn szerette meg, a múlt hét óta iszik sportkupakos üvegből. Pohárból próbálkozik, egyelőre magára borít mindent.

Homokvárat messze nem épít, csak lerombol. A homokozás nála még csak annyi, hogy szórja, mint bolond a lisztet.

A fogai is csak most szaporodtak meg, 14 hónaposan jött a 7-8. foga.

Azt látom rajta, hogy van, amiben még nagyon baba (ahogy bújik, cumisüvegből issza a reggeli-esti tejet, cumizik), másban pedig már kész kisgyermek. Érdekes kor ez az átmeneti időszak. :)

Szerintem nincs lemaradva a gyerkőcöd egy cseppet sem, a másik anyuka kicsit kerekített. :D

2012. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiam 14 hónaposan szaladt, egyedül evett kézzel :), "épít", de nem homokvárat. Kb. 4-5 szava volt.


Most 16 hónapos, és elvárja, hogy én itassam...

2012. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fiam 14 hónapos.

-egyedül megy

-kézzel tud egyedül enni, hát kanállal kész katasztrófa, de próbálgatja

-most kezdett el egyedül inni szívószálas pohárból, eddig jobb volt ha anya fogta

-épitkezni pedig utál, ő még mindig rombolni szeret

-beszélni néhány szót már mondogat, van olyan szó amit egész érthetően és van aminek csak a szó elejét.

2012. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2012. aug. 1. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:
enyém fut- szalad. egyedül önállóan eszik kanállal.
2012. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!