Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hamarabb ültetni a...

Lehet hamarabb ültetni a babát, mint ahogy magától felül?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem!
2012. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
14%

A babát ne ültesd el ilyen fiatalon, mert a végén később nő ki, mint a sárgarépa!


(Viccen kívül: szerintem mindenképpen felültetheted. Példa erre: felülteted az öledben :))

2012. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

lehet, csak nem szabad

rengeteget ártasz vele a gerincének

csak onnantól öltesd, amikor már magától is fel tud ülni

tudom, hogy nehéz, van egy olyan időszak náluk, amikor nagyon szeretnének ülni, de egyedül még nem megy, ezért frusztráltak lesznek, sírnak, az öledben ülnének, de a gerincet tartó izmok még nem elég erősek hozzá

várj néhány napot, 1-2 hetet és már magától is fog ülni

2012. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így tudtam, csak a sógornőm magyarázta meg, hogy az még nagyon sokára van, hogy magától felüljön és ő 6 hós korában kezdte párnával kitámasztani a kislányát. 5 hós kisfiú anyukája
2012. aug. 31. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Az én fiam 3 hónapos korától ültetve volt. Sokat! Egyszerűen ordított ha hasra-határa fektettük. Ült az ölünkben. Ütöttem volna agyon??? Semmi baj a gerincével, már nagyfiú.
2012. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem!

45 fokos dőlésszögnél meredekebben semmiképpen sem, amíg magától fel nem ül.

Fektesd babzsák fotelre, gyerek pihenőszékbe, hordozókendőbe (nem kenguruba, még csak nem is csatos hordozóba!)

A párnával megtámasztás azért nem elégséges, mert csak a hátát támasztja. Ameddig a gyerinc melletti izmok, inak nem elég erősek, addig minden oldalról támasztani kell, de erre még az sem elég, ha körberakod párnákkal. A csigolyákat tehermentesíteni kell, amennyire csak lehetséges!

Függőleges helyzetben akkor legyen csak, ha a hónalja alatt is támasztod, tehermentesíted a gerinccsigolyákat, illetve ha hordozókendőben megfelelően van felkötve.

Egy-egy pillanatra engedheted, hogy felhúzza magát ülésbe, ha fogja a két ujjadat, de pár másodperc után engedd vissza, akármennyire ellenkezik!

Mellesleg szerintem később is ülne fel magától az a gyerek, akit ültetnek. Nincs meg a megfelelő motivációja, hogy magától felüljön.


OFF: "Az én fiam 3 hónapos korától ültetve volt. Sokat! Egyszerűen ordított ha hasra-határa fektettük. Ült az ölünkben. Ütöttem volna agyon??? Semmi baj a gerincével, már nagyfiú."

Ha fáj az oltás, akkor már be sem adatod? Inkább ordítson, mindhogy baja legyen...

Micsoda rövidlátó szemlélet! :-O Mázlija van a fiadnak, de nézd meg 50 éves korában is.

2012. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!