Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám stabilan ül (akár...

Ha a babám stabilan ül (akár fél órát is), de nem tud felülni, ne is ültessem?

Figyelt kérdés
Most olvastam hogy magától kell felülnie... ő ilyet nem tud, hanem az ölemben tapasztaltam először, hogy stabilan ül. többször leraktam ezért ülve, akár fél órát is eljátszik úgy (támaszkodás nélkül).... magától nem tud felülni hasizomból.... esernyőkocsiban is ültetem. rosszul teszem?
2012. szept. 2. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Így nem fog rájönni hogy kell felülni ha ülteted!

Először négykézláb kell állnia, majd a fenekét valamelyik oldalra kibillenti, a kezével kinyomja magát, és ül!

Így ülnek fel a babák, hasból kb. Olyan 1,5-2 évesen!

A lényeg, tedd le a földre, had nyomja ki magát a kér kezével, lábait húzza föl hogy négykézláb álljon, mert ebből lesz az ülés, a mászás!


Gondolom akkor nem is mászik!?

2012. szept. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem, de még csak nem is kúszik. mindenhová gurulva jut el. a védőnő szerint semmi gond, és ültethetem--- de őszintén nem nagyon adok a véleményére...
2012. szept. 2. 08:54
 3/14 anonim ***** válasza:

Ne ültesd! Majd rájön hogy kell magát kinyomni, négykézlábra felhúnia magát, majd jön a többi!

Sokat legyen a földön hason!

2012. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Így még ne ültesd szerintem.

Mondjuk érdekes, amit az előzőekben olvastam. Az én fiam 6 és fél hónapos volt, mikor belefektettük a babakocsiba, megkapaszkodott az oldalába és felhúzta magát ülő pozícióba, majd ugyanezt megcsinálta az ágyon úgy, hogy rátámaszkodott az egyik könyökére és úgy ült föl és ült már hozzá stabilan is. És csak ezután jött a négykézlábra állás, meg a kúszás és mászás.

2012. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1.5-2 évesen? Ez nem elírás, mert az általam ismert babák 100% 1 éves korára már magától ült. Ettől függetlenül kedves kérdező szerintem ne ültesd a babádat, ha akar akkor így vagy úgy felül. Nem mindig négykézlábazásból ülnek fel van amikor felhúzzák magukat vagy kúszásból stb. De az a mondás, hogy amit nem tudnak maguktól csinálni azt nem szabad erőltetni, persze ölben ha ül vagy babakocsiban félig megdöntve az természetesen még nem baj.
2012. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan ültesd. Semmi baja nem lesz.

Az én fiam is szokott ülni, de még nem kúszik mászik. Én is esernyőkocsit használok, szép is volna ha még mózeskosárban fektetném, nem is bírná ki.

Egyébként mi járunk gyógytornára hipotónia miatt, és a gyógytornász is szokta ültetni. Az meg hogy először kúszni kell neki aztán mászni, ülni meg felállni, nem szentírás. Van olyan ismerősöm akinek a gyereke előbb állt föl mint kúszott volna.

2012. szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nem az a lényeg, hogy a képessége meg van-e hozzá, hanem hogy elég érett-e a gerince. a kúszás, mászás fogja megerősíteni, a tied ezeket még nem is csinálja. ráerősödik az egész testsúlya a gerincére és mivel még nem izmososdott meg, ezért simán elgörbülhet egy fél órás süléstől.

elég izmos akkor lesz hozzá ha magától csinálja.

és valóban 1,5-2 éves korban ülnek fel általában hasizomból, mászásból ülnek ki oldalra a babák vagy állásból ülnek le. nem véletlenül, ez egy folyamat, te sem tudsz holnap 100kilót fekve nyomni ha ma elkezdesz edzeni. hülye példa de így van, kell a folyamat, hogy az izomzat megtámassza a gerincét. az esernyőskocsi jobb egy fokkal mert hátra tud dőlni de ha még nem is kúszik akkor nagyon nem jó, hogy erre klnyszeríted, legyél türelmesebb a babád egészsége érdekében.

amúgy mennyi idős?

2012. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kislányom 11 hónaposan űlt fel teljesen önállóan, és nem térdelésből, hanem hason fekvésből nyomta fel magát, és spárgában terpeszben átnyomta magát - ő sem mászott ekkor még, sőt nem is kúszott, ülni 8 hónapos kora óta ült stabilan... én hagytam kicsit mindig ülve játszani, hisz olyan ügyesen tartotta magát, kinyúlt oldalra-majd vissza és sosem dőlt el... kúszni sosem kúszott, mászni 12,5 hónaposan kezdett , és semmi baja, egyszerűen csak más ütemben fejlődött ( jártunk-járunk fejlődésneurológushoz, mert persze minket is riogattak mindennel).
2012. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Egyébként NE ültesd!!

Nekem is mindig csak ezt hajtogatja a gyógytornász, mert én mindhárom gyerekemmel jártam. A legkisebb most 7hónapos.

A gyógytornász is azt mondta, hogy persze, most nem látsz rajta semmit, ha üteted, még 1-2év mulva sem, de később, ha iskolás lesz, jönnek majd a gerincferdülések, hátfájások. Ezt szakember mondja, nem én. Hát kell ez neked, vagy a babádnak?


Ne ültesd az Ő érdekében!!

2012. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. sajnos annyiféle dolgot olvasni mindenhol... nem tudja az ember, most melyik a szakmailag helyénvaló. ezek szerint nem ültetem, de a sport részben döntve tolom. a bölcsőhintájában felül magától, mert ott nem vízszintből kell húzni magát. ezt se hagyjam?
2012. szept. 3. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!