Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mik ezzel kapcsolatba...

Anyukák, mik ezzel kapcsolatban a tapasztalatotok, véleményetek? (lent bővebben)

Figyelt kérdés
Ha egy kisgyerek tanulási nehézségekkel küzd (nezen tanul olvasni-írni),babakorában látható vajon ez?Nehezebben tanul meg dolgokat(pl.fogni,vagy gagyogni stb.) pici korában is?
2009. júl. 28. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Babakorában nem látható. Minden gyerek más időpontban tanul meg dolgokat.A tanulási nehézség később jelentkezik,leghamarabb ovis korban vehető észre,de akkor sem mindig.Hiába tanítanád most bármire,csak azt fogja megtanulni,amire már elég érett.
2009. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A dislexiára hajlamos gyerek nem tud pislogni,keveri az irányokat,nem érti a jobb-bal fogalmát vagy ha érti nem tudja alkalmazni.Figyelme nehezebben koncentrálható.Ez már óvodában felfedezhető.
2009. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nagyon fontos a babáknál a mászás.igy hangolódik össze a jobb és bal agyfélteke,ha ez kimarad akkor esélyes a tanulási nehézségel fog küzdeni.azért nem szabad ideje korán elkezdeni álítani a babákat,meg járatni,mert annyira megtetszik nekik,hogy a mászás kimarad,vagy csak nagyon keveset mászik.ezt nem most találtam ki,van 2 gyerekem az első iskolás,ő diszlexia a gyanus.ekkor képeztem ki magam,hogy tudjak neki teljes mértékbe segíteni.ő tényleg nem mászott.már 5 hónapos volt amikor felált az ágyban,és mi meg azt gondoltuk milyen jó,hogy ilyen ügyes a baba.az is volt,csak épp sajna ez lett a vége.
2009. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 3. hozzászóló nagyon jót írt, erről már én is sokat olvastam. A mászás fontossága miatt SEM szabad bébikompba rakni a babaát (meg a miatt sem, mert a csontok deformációját okozza stb. )
2009. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2009. júl. 29. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!