Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, gyűjtsünk ötleteket,...

Anyukák, gyűjtsünk ötleteket, mit lehet a babkajás üveggel csinálni?

Figyelt kérdés

ahhoz túl kicsi hogy abban rakjak el savanyúságot, lekvárt... és olyan szép a formája.

itt áll halomban a sok ugyanolyan üveg és kupak, és gondolkodom mit is csinálhatnék velük, belőlük. talán esküvői dekoráció része lehetne (mécsestartó, váza...)

nektek van ötletetek?


2012. szept. 3. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én fűszereket raktam bele.Szépen lefestettem őket.

Mikor még a babám tápszeres volt, és elmentünk valahova, akkor én abba vittem a kimért tápszer adagot..Így nem kellett kész tápszert vinnem.

Egyébként meg még mindig egy csomó áll üresen a legfelső polcon..néha-néha jól jön, de nem igazán tudok velük mit kezdeni.Majd jó lesz valamire... :D Végül is nem romlik meg..

2012. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Itt sok jó ötlet van, nagyon kreatív:

[link]

2012. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Különleges lekvárt tettem el bennük, egy alkalommal így el is fogynak, általam fűszerezett olajokat, így a hűtőben is kis helyet foglalnak. (pl: túróval töltött olivabogyó olajban). Tesóm most mézet hozott benne, léppel a közepén, nagyon kis mutatós.

Nagyobb lányom apró gyöngyei szín szerint, és hozzá a damilok. Kicsi hajgumijai és csattjai külön szedve. Férjem csavaros doboznak használja őket méret szerint aprólékosan válogatva.

2012. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Dekor esetleg? Mondjuk a sima üvegbe pot-pourrit rakni, a tetejükre meg valami szép szárított virágfejet. Vagy az üveg négy oldalát befesteni négy más színre, és mécsest rakni bele. Még lehet üveg festékezni is rá, ha van kézügyességed.


Vagy ha utazásokhoz nem akarsz külön vinni ilyen nagy flakonokban mindent, beletölteni az egyikbe tusfürdőt a másikba sampont.. elvileg nem folyik ki belőle ha jól rá van zárva, de ha kinyitod akkor nem kell belenyúlkálni, kifolyik magától.


Bizsutartónak is eltudom képzelni. Persze nem olyan dekoratív, ha csak sima üveg, de ha mondjuk festesz rá kacskaringókat, vagy valami díszt akkor még szép is lehet.


Nagyon büdös gyógyszer tárolására is alkalmas szerintem, mert nem jön ki a szag belőle, de biztos helyen van.

2012. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Lekvárnak pedig kiváló.

Mi tavaly paradicsompürét raktunk el benne, de pl ha karácsonyra a barátoknak, családnak valami különleges lekvárt készítesz, azt is bele lehet tenni.

Láttam már olyat is, hogy a kupakokat alulról rácsavarozták egy lécre, és így alulról kellett rátekerni az üveget a konyhában, fűszertartónak. De szokták pl a férfiak is használni, szegeket, csavarokat szépen szét lehet benne szortírozni.

Karácsony előtt az ovikban mécseseket gyártanak belőle.

2012. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

a legpraktikusabb felhasználása ha szépen elküldöd nekem őket :D


enyém már nagy, rég nem eszik üveges kajákat, sajnos már fogyóban vannak, pedig nagyon hasznosak voltak nekem :)

én abba tettem el a lekvárt, kicsit pepecselősebb a kis porciózás, de szuperül zárnak a kupakjai, nem kell alá fólia :) és a családnak ajándékozni is sokkal jobb ezekben mert nem kell egy fél liter lekvárt küldeni kóstolónak :P

a koktél paradicsomból lévő savanyú is abba került (a zöld, kis almapaprikával), fűszerek, pl. szárítottam le kaprot, petrezselymet, azt is abba tettem. igaz ezeket nem teszem a fűszerpolcomra mert azért szépnek nem szép szerintem :)

nyaraláskor is nagyon jó, ebben szoktam vinni a kakaóport, cukrot, sót, régebben a tápszert is ebbe raktam kimérve.

2012. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Amikor főzök neki kaját, ezekben tárolom. Ezen kívül jó lehet apró tárgyak tárolására, pl. gomboknak, biztosítótűknek, gombostűknek, stb. Aszalt gyümölcsöt is lehet tárolni benne, ha házilag aszaltok.
2012. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az oviban örülnek neki,oda szoktam gyűjteni.

Festenek rájuk,szépen kidíszitik és eladják a nyári vásáron,a befolyt összegből pedig támogatják az óvodát.

2012. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

en is lekvarhoz szoktam hasznalni.


meg jol jon, amikor vizelet vizsgalatra kell minta (kisbabamnak 2 hetente kell vinni).

2012. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

még gyűjtsünk azért ötletet :)

2012. szept. 3. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!