Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kanállal?...

Hozzátáplálás kanállal? ötleteket kérnék

Figyelt kérdés

remekül megy cumisüvegből,szóval nem szeret-nem szeret kérdés, a kanállal való etetéskor kitolja a szájából. nem akarom cumisüvegből etetni, de kanallal nem eszik :((


(masodik gyerek, az elsovel semmi ilyen gond nem volt, ertetlenul allok a problema elott)


2012. júl. 14. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbáltad a több kanalas módszert. Idegen neki a kanál, talán, ha kap ő is egyet a kezébe, hogy ismerkedjen vele evés közben, akkor meg tudod etetni. Csak takarj le mindent, mert kanállal remekül el tudják csúzlizni akár a plafonig is a kaját, már egészen pici korban.
2012. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

szia, igen, probaltam.

igazabol turelmes vagyok (fel ora alatt 5 fél-kiskanal, de megcsinalom), mindig mielott elkezd sírni, azelott abbahagyom.

kap kanalat, rongyit, igazabol elvezi, izlelgeti, de nem nyeli le, hanem kitolja.

(pontosabban a tokot nem szerette a tejpepet igen, az almastokot meg nem adtam cumisuvegbol csak kanallal)

(most probaltam eloszor cumisuvegbol)

2012. júl. 14. 12:38
 3/13 A kérdező kommentje:
ja, nem irtam, 4 hos
2012. júl. 14. 12:38
 4/13 anonim ***** válasza:

4 hónaposan pont nem érdekelte lányomat a kanál, még aprócska volt hozzá.

6 hónaposan meg már csak kanállal akart enni.


Szerintem ez türelemjáték. Nem minden baba veszi egyből könnyen a kanalazást, de ha kitartóan próbálod, idővel úgyis megérti, hogy azzal jobb enni.

2012. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nagyon nagy hiba volt cumisüvegbe tenni az ételt, és minél tovább csinálod, annál nehezeebb lesz!

azért tolja ki a szájával a kanalat mert a szopóreflex erősebb még, ezt kéne elhagyni, de ahhoz meg kéne tanulnia kanállal enni. ez a hozzátáplálás elején könnyű mert csak pár kanállal kap még a baba, szépen fokozatosan növelve az adagot, ez idő alatt meg is tanul kanalazni. mikor már sokat eszik, nagyon nehéz mert nem fog jól lakni és megint üvegből fogod adni neki az ebédet.


jó lenne ha felfognák anyák, hogy az etetőcumi a beteg babáknak van, nem az egészséges gyerekeknek!!!

2012. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

azert tettem cumisuvegbe, mert 4 hós, 6,4 kiló, és kereken a hatodik nap, amikor csak 4x hajlandó enni 80miliket (meg az 4-500 mili egy nap, amikor ketszer ennyit kene ennie)


nyilván TUDOM, hogy kanallal jó etetni, ezert kertem tanacsot, a HOGYANra, nem szeretnek egy vitatemat inditani cumisuveg vs kanal kerdesben (foleg, hogy egy 4 hós babarol beszelunk).


a fiam 5 hósan kezdett el enni (hozzataplalas), kanallal, siman vette az akadalyt,egyszeruen csak még nem "érett" a kanálhoz.


A kétkanalas módszer és a "letakarós" módszer, amit ismertem es probaltam, es nem jött be.

Türelmes vagyok ÉS szívesen probalkozok, de csak ha van mivel, erre kertem otleteket.

2012. júl. 14. 13:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy kicsinek gondolod?

Az én babám nem volt 6 kilós 4 hónaposan, sőt stagnált is a súlya 5 hónapos koráig. Akkor meg is ijedtünk, és el is kezdtük a hozzátáplálást, de nem volt még érett rá, ő sem szerette akkor még a kanalat, később viszont nagy lendülettel tátotta a száját, ha kanállal mentem felé. :)

Én is csak annyit tudok mondani, hogy tényleg legyél kitartó, mert idővel ez úgyis megoldódik majd. Most még ismerkedik, nézegeti, játszik vele, de aztán biztos rájön, hogy kanállal is tud enni ügyesen.

2012. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ez az! hogy a cumisuvegre (mar nem szopizik sajnos) tatja a szajat, nyujtja a kezet, hogy bekapja, a kanalra meg ra se bagozik (mindig elotte eszek jo latvanyosan).

pedig TUDJA mire való, mert amikor tökös kanallal kozeledek fele rakok bele, akkor latvanyosan gorbul a szaja. :(



egyebkent nem tudom, hogy kicsi e. allandoan neztem az elso gyereknek, mit "kell" tudnia, a vedono ennel a gyerkocnel is hu, hasra kell tenni, ott eroltettem szegenyt probaltam szorakoztatni, de utalt hason lenni.

aztan egy het mulva megtanult forogni, es tobbnyire hason van. es szerintem a "hasaltatas eroltetesenek" semmi szerepe nem volt benne.


a cumisuvegbol valo kajalast pedig nala mindenkeppen ki akartam probalni egyszer, hogy tudjam, hogy a kajaval van e baja, vagy a kanallal, nem tettem tonkre az eletet, mert egyszer cumisuvegbol adtam neki.

2012. júl. 14. 13:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs itt nagy baj. Okos gyerek, tudja hogy a cumisüvegből könnyebben jön.

Viszont épp ezért ne úgy add neki, mert elég okos lesz ahhoz is, hogy később csak ezt követelje. :)

Persze egy alkalomtól még nem lesz semmi baja, nem is tettél rosszat ezzel.

A kanállal evéshez meg nála több türelem és próbálkozás kell, mint az első gyermekednél. De hát ez nem baj, hiszen nem egyformák.

Én egyelőre tápszert adnék neki cumisüvegből, mivel úgy tűnik a hozzátáplálás kanalas formájára még nem érett, és később újra megpróbálnám az egyéb ételeket kanállal.

2012. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Denisa W. ***** válasza:
Kicsi még a kanalazáshoz, ennyi az egész. Kisfiamnál is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert nem hízott (nem is evett sokat), de ha egyáltalán kinyitotta a száját a kanálnak, akkor meg öklendezés (és sokszor hányás) lett a vége. Sokféle kanalat próbáltam, mire egy jó lett, de igazi sikert a kanalas etetéssel csak úgy 8 hónapos kora után értem el. Addig hiába trükköztem a gyerek lefoglalásával kaja közben, rengeteg ételt kínáltam neki, semmi nem jött be, a kézzel evés sem. Ő sem volt érett még rá. Cumisüvegből elfogadta a hígabb tejpépet, olykor a hígabb főzeléket is. 8 hónapos koráig tápszeren meg tejpépen élt. Semmi gond nincs abból, ha átmenetileg cumisüvegből kap mást is enni, de szerintem annyi csak a gond, hogy a Te babád is éretlen még a kanalazáshoz. Szóval kitartás, egyszer csak jobb lesz, remélhetőleg nálatok hamarabb, mint nálunk. Próbáld lazán venni, mert nagyon könnyű beleőrülni, ezt tapasztalatból mondom... :)
2012. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!