Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányadik nem kakilós nap után...

Hányadik nem kakilós nap után adtok Glicerines kúpot gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Normális az, hogy 2 éves lányom, miután beadom neki a kúpot, egészen addig sír, míg nem kezd el kakilni?
2012. szept. 7. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én inkább laevolac szirup párti vagyok, mert az szintén nem gyógyszer, de legalább megdolgoztatja egy kicsit a beleket és könnyen kijön a kaki. A glicerines kúp csak helyileg hat. Szerintem zavarja a kúp, vagy csípheti, talán azért sír.
2012. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1.v

2 nap nem kakilás után laevolac szirupozok. De akkor is adok neki néha, ha kakil ugyan minden nap, de nagyon keményet.

2012. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az a baj, hogy nem használ neki a szirup! Lehet kúra szerűen kellene neki adnom pár napig!
2012. szept. 7. 15:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg inkább az étrendjét megváltoztatni. Az én lányom egy darab szilvától ami jó érett, 5 perc után rohan a wc-re. Persze, hogy sír a kúptól, ki szereti ha a seggébe dugnak valamit. Aztán meg lehet szobatisztaság előtt áll a lányod, az enyém is azt csinálta két évesen, hogy visszatartotta a székletét napokig. Aztán egyik napról a másikra szobatiszta lett, de persze előtte én is vért izzadtam, ha nem kakált....
2012. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
laecolacot kúraszerűen add, ha napokig nincs kaka, és csak akkor fejezd be, ha már rendben van
2012. szept. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Anyukák!


A levolak szirup és a glicerines kúp használatához hozzá lehet ám szokni. Ha túl sokat használtok akkor egy idő után a szervezet nem fog tudni a nélkül üríteni.

Én kúpot csak is kizárólag akkor használok ha a többi megoldás nem sikerült.

Ha nem ivott eleget akkor többet itatom sokszor már ez is elég, rostosabb ételt kap, illetve próbálok figyelni, hogy megfelelő rostot egyen meg nap mint nap. Ha székrekedése van akkor kerülöm azokat az ételeket amik eleve megfogják a kakit. Rizs banán, és a csokoládé.

Illetve a megfelelő mozgás.

Én a két éves lányommal nagyon sokszor csinálok olyan sétákat amikor kint vagyunk a parkban és ő szó szerint rohangál.

2012. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Mozgásával nincs gond, egész nap meg sem áll! Szobatiszta már másfél éves korától, így azzal sincs gond, nem tartja vissza, inkább élvezi, hogy bilibe, wc-be szűkítővel, wc-zhet! Kajánál, amit változtatnom kell, hogy a reggeli kakaót valahogy el kellene hagynom, mert szerintem az csinál neki szorulást! Viszont kéri reggelente a kakaót! Próbáltam már, hogy tejet adtam neki, és azt mondtam, hogy kakaó van a pohárba, de húzta a száját, és azt mondta, anya, ez nem jó, kakaót kérek! Pedig szerintem az csinál szorulást! Mert rostosat eszik, főleg így ilyen gyümi szezonban! Mozog ő egész nap, már abban is elfáradok, ahogy nézem! 1300 nm-es a telkünk a házhoz, úgyhogy van mozgás tere! És nem fog hozzászokni a kúphoz, mert ma volt a második alkalom, hogy ezt kellett alkalmaznunk! Egyszer már tavasszal is kellett neki adnom, most pedig másodszor! Úgyhogy nem szoktatom hozzá!
2012. szept. 7. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, a kakaót jó lenne elhagyni, de tudom milyen nehéz. Esetleg a szívószálas tej, tudod, a Minimaxos, bár van olcsóbb is. Az is ízesít.

A másik, amit nem tudom, hogy egy kétévessel meg lehet-e csinálni: igyon langyos, ha lehet akkor meleg vizet. Ez használni szokott.

2012. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is nehezen kakil.Viszont a szilva tényleg nagyon jó.

A reggeli kakaó helyett adjál neki macikávét.

2012. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!