Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos lányom még nem áll?

15 hónapos lányom még nem áll?

Figyelt kérdés
15 hónapos lányom nem megy csak ha fogjuk kezét.De sajnos nem tud kapaszkodás nélkül egyedül állni. Ez normális vagy aggódjak

2012. szept. 9. 22:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Most látom rossz kategóriába került. Legyen kedves valaki jelenteni hogy átkerüljön jó helyre. Köszönöm
2012. szept. 9. 22:13
 2/9 anonim ***** válasza:

Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.


remélem átteszik :)

2012. szept. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. szept. 9. 22:40
 4/9 alaszka ***** válasza:
Szia! Ugyanígy vagyunk mi is! 18-án lesz 15 hónapos a kislányom, csak kapaszkodva áll, és kézenfogva jár. Elég, ha egyik ujjunkba icipicit kapaszkodik, és úgy megy. Szerintem képes lenne már egyedül is, csak nagyon bátortalan. Ma annyit elértem nála, kint a fűben, hogy percekig állt egyedül, közben faleveleket adtam a kezébe elterelésképp, de a lába mintha földbegyökerezne ilyenkor, és hiába hívom egy lépést sem tesz. Egy idő után leguggol és sír, hogy hagy fogja meg a kezem... :( Mindenhol azt olvasom, hogy 18 hónapos korig "kell" hogy megtanuljanak járni, így én még emiatt nem mentem vele orvoshoz. Nővére 14 hónaposan kezdett járni. Hozzá kell még tenni, hogy ő dundi baba, és ez is lehet hogy hátráltatja.
2012. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 alaszka ***** válasza:
Még annyi, hogy azt mondják, hogy amíg nem tud önállóan felállni a padlóról (kapaszkodó nélkül), és nem áll stabilan egyedül, addig menni sem bír egyedül. Ez logikus is, így én azt próbálom vele gyakoroltatni minél többször, hogy álljon, de annyira szorítja a kezem, hogy nem egyszerű. Én inkább azt látom, hogy bepánikol, és azért esik el, nem azért mert nem bírja magát megtartani.
2012. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor vidd el egy szakemberhez. Mert hogy menni nem tud az még belefér, de állnia már igen csak kéne.
2012. szept. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 16 hónaposan tanult meg járni és előtte egyáltalán nem állt meg kapaszkodás nélkül. Egyik napról a másikra elengedte a bútorokat és elindult. Az sem igaz, hogy előbb tanulnak meg kapaszkodás nélkül felállni és utána járni: nekem mindhárom gyerekem előbb járt, majd kb. 1 hét múlva tanult meg kapaszkodás nélkül felállni. Szerintem ne aggódj, adj még neki egy kis időt. Elvileg 18 hónapos koráig kell, hogy elinduljon (akkor majd egyedül meg is fog állni), úgyhogy még nincs vész.
2012. szept. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Nekem azért fura, mert van egy másik lányom is és Ő már 10 hnaposan szaladt. Bár ő nem lett vezetgetve, míg a kicsit az apikája már 3 hónapja vezetgetni

2012. szept. 10. 11:33
 9/9 alaszka ***** válasza:
Más ütemben fejlődnek még a testvérek is. Ő egy komótosabb típus biztos. Úgyis nemsokára menni kell oltásra, én majd a dokinál rákérdezek.
2012. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!