Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha beteg kivihetem sétálni?

Ha beteg kivihetem sétálni?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislányommal ma voltunk orvosnál. Piros a torka és láza is volt. Kivihetem attól a levegőre? (elfelejtettem az orvostól megkérdezni)
2012. szept. 10. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

ha nincs láz kiviheted ha lázas akkor nem mert még jobban felmegy a hője ez alapszabály

jobbulást a manónak

2012. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Én lázasan nem vinném ki. Ne adj Isten kap egy lázgörcsöt, vagy hirtelen felmegy a láza mit csinálsz vele az utcán? Gondolom, ha még csak 5 hónapos nem volt láza, ezért nem tudhatod.

Ha nem lázas és jó idő van kiviheted. De csak szélvédett helyre, nehogy még jobban begyulladjon a torka.

2012. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze lázasan semmiképp nem vinném ki! Még azt elfelejtettem, mennyire öltöztessem fel, ha láza van? Gondolom nem szabad annyira beöltöztetni?
2012. szept. 10. 12:25
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

semennyire ne öltöztesd fel ha láza van, éjszakára is csak pelust adj rá és takard be egy textilpelussal.

nincs olyan, hogy kiizzadja a betegséget, nem tudja leadni a hőt és jóval magasabb láza lesz.

amíg lázas hagyjátok le a sétát, én akkor se viszem ki ha lázcsillapítótól pillanatnyilag nem lázas. ha elmúlt a láz de még kicsit beteg akkor lehet menni, de közértbe, játszótérre, gyerekek közé ne vidd, nehogy megfertőzzön másokat

2012. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A friss levegő nagyon jót tesz ilyenkor, de csak, ha láztalan, és lehetőleg árnyékos helyett keres neki. Lázasan maradjatok inkább otthon.
2012. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy le leszek szólva, de én kivittem sétálni a lányunkat, mikor lázas volt. A gyerekorvoshoz indultunk, aki nem rendelt az nap, így irány a patika. Na de eszembe jutott, hogy kell otthonra ez az, így bementünk az első boltba ami útba esett. Ha hiszitek, ha nem, mire hazaértünk elmúlt a láz.

Ilyen időben én egy h.ujjú bodyt, fölé pedig egy hosszú ujjú rugdalózót adnék, sapkát (vékonyat), és betakarnám egy vékony pléddel. Jobbulást a picinek!

2012. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Kedves lepontozók! Remélem ez lesz a sivár kis életetekben a legnagyobb öröm, hogy lepontoztatok. Sz@rok rátok, nyomorékok!
2012. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nálunk lázas gyereket nem enged kivinni az orvos, csak ugye az a vicc, hogy messze van a rendelő, úgyhogy eleve 1 óra séta van az orvos miatt. Volt, hogy visszarendelt másnap, mert úgy látta, nagyon rosszul van, vonszolhattam magammal meg olykor cipeltem, ugye kocsi nélkül...


Ha nagyon muszáj, csak akkor vidd ki, szerintem, és ne legyen beöltöztetve éjjelre sem, nehogy feljebb menjen a láza.

2012. szept. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7-es válaszoló! Teljesen igazad van. Miért nem lehet más a véleményed, mint másoknak? Minek ezért lepontozni? Én már sokszor azért nem írok választ a kérdésekre, mert felidegesíteném magam a sok lepontozótól! Nem is értem, hogy minek ide egy a kinek hány százalék a hasznos válaszainak a száma. Szerintem, ahány ember, annyi vélemény, tehát minden válasz hasznos. Bocsánat, ha nem a kérdésre válaszoltam, de nem bírtam ki komment nélkül.
2012. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!