Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Odafigyeltek-e 1 év körüli,...

Odafigyeltek-e 1 év körüli, vagy idősebb babátok változatos, mindenféle vitamin- és ásványi anyag szükségletet kielégítő táplálására?

Figyelt kérdés

Adtok-e neki minden nap friss gyümölcsöt, zöldséget, gabonafélét, tejféleséget (anyatej, tápszer vagy tejtermék)? Gondolom ezek még mennek is...

Adtok-e hetente (egy vagy több alkalommal) vörös húsokat, tojást, májat, halat?

Figyeltek-e arra, hogy minden nap másféle vitaminokat tartalmazó, változatos étrendje legyen?


2009. júl. 29. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, nyilván a körülményekhez képest mindent, és mindenből kap a babám változatosan.
2009. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Igen, én is igyekszem figyelni és lehetőleg változatosan etetni. Mivel mi még napi 4x szopizunk, így nem aggódom túlzottan a kajcsik miatt (és én is próbálok egészségesen enni).

A napirendünk jelenleg: reggelire vmi tejes (joghurt, tejpép, gabonapép), ebédre az, amit mi eszünk (leves + főétel), uzsira gyümölcs, vacsira falatkák ill. ebéd/uzsi maradék. Főzelék is van napi 1x, délben vagy este. És néha némi nasi, amit nagyon szeretünk. :)

Amiket leírtál, 1 éves kor után már mind adhatók, van, ami már előtte is. Persze a szokásos módon először csak próba-kóstolásra, és ha nincs gond, akkor rendesen.

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

persze hogy figyel az ember elég hülye kérdés...

miért ne figyelnénk oda?

2009. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm azok válaszait, akik megértették a kérdést! :-)


Nyilván nem arra gondoltam, hogy adtok-e rendesen enni a gyereketeknek, hanem amit a magyarázó szövegben írtam: hogy úgy állítjátok-e össze az étrendjét, hogy szerepel-e benne a szükséges időközönként friss gyümölcs, zöldség, vörös hús, tojás, hal, stb. Azért kérdezem, mert sajnos sok ismerősöm oldja úgy meg a kisgyereke étkeztetését, hogy csak készételeket kap a gyereke, friss gyümölcs helyett csak üvegeset, rendes étkezés helyett csak nassot. Van aki azt mondja, hogy nincs ideje külön (tojást, marhahúst, halat) főzögetni a gyerekének.

Ezért is kérdeztem.

2009. júl. 30. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!