Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesség alatt lehet sportolni?

Terhesség alatt lehet sportolni?

Figyelt kérdés

Ezekre a dolgokra lennék kiváncsi:Terhesség alatt lehet sportolni??(futni,kocogni..)

Terhesség után mennyi időre rá lehet elkezdeni a fogyókúrát??

Mitől függ hogy egy terhes nő mennyire hízik meg a terhessége alatt?(étrendtől ilyenektől függ)

Minden értelmes választ szivesen fogadok!!


2012. szept. 12. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig is intenzíven sportoltál, akkor kicsit kíméletesebben ugyan, de folytathatod. Az első néhány hónapban a futás biztosan nem árt, de ahogy nő a pocid, ez úgysem lesz túl komfortos, érezni fogod, hogy abba kell hagyni. Tornázni lehet végig, persze megfelelő gyakorlatokat, ami nem nyomja a pocit. Felüléseket végezni biztosan nem szerencsés. Az úszás a legjobb módja a sportolásnak ilyenkor, feltéve ha nem vagy hajlamos a hüvelyi fertőzésekre.


A fogyókúrával nem biztos, hogy érdemes foglalkoznod rögtön szülés után. Először is azért, mert a szoptatásnál nincs jobb kalória égető, másodszor meg azért, mert a hiányos táplálkozásoddal a baba egészségét veszélyezteted, elvégre abból lesz tej, amit megeszel.


Hogy ki mennyire hízik terhessége alatt az szinte kizárólag alkati kérdés. A túlsúlyos nők általában kevesebbet szednek fel, a vékonyabbak többet. Én túlsúlyos vagyok, alig öt kiló jött rám, relatíve talán még fogytam is, ha a baba és a magzatvíz súlyát leszámítjuk. Azt kell enned ilyenkor, amit megkívánsz, szerintem nem érdemes ilyenkor kalóriákat számolni. A baba fejlődése eleve megkíván egy bizonyos többletkalóriát, tehát nyugodtan ehetsz többet, az nem feltétlenül fog zsír formájában lerakódni. Ha mindenáron vigyázni akarsz a vonalaidra, akkor a szénhidrátokon spórolj, mert azok a legkevésbé hasznos tápanyagok. Vitamindús és fehérjedús táplálkozással nem lehet semmi gond, azzal biztosan nem fogsz hízni.

2012. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a terhesség nem a sportolás és nem a fogyókúra ideje.
2012. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól esett tornázni terhesen, lelkileg is, stressz levezetésnek is. Szerintem jó ha megőrzöd a jó kondidat. Állítólag a szülés is könnyebb így (nekem az volt)Fogyókurázni hülyeség, de azért vigyázni lehet, márcsak a terhességi diabétesz miatt is. Kb. 8-9 kilót nyom a baba, méh,magzatvíz, cicik...
2012. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!