Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magas láz esetén szabad 1,5...

Magas láz esetén szabad 1,5 germicid kúpot adni?

Figyelt kérdés
Sajnos a tájékoztatóban nem találtam meg. Tegnap az oltástól este 39,6 volt a fiam láza, adtam neki egy kúpot, de csak 38,7-ig ment le, így kapott még egy felet. Így szabad adni?
2012. szept. 13. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hüttöfürdö és egy egész kúp
2012. szept. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

mennyiben a kezelőorvos másképpen nem rendeli, a készítmény szokásos adagja:


Gyermekeknek: 2-12 hónapos korig naponta 3x1/2 gyermekkúp, 2-14 éves korig naponta 3-5x1 gyermekkúp 6 óránként.


A kúpot tartósan csak orvosi felügyelet és a fehérvérsejtszám rendszeres ellenőrzése mellett szabad alkalmazni.


Ha az előírtnál több gyógyszert alkalmazott:


A túladagolás csak igen nagy adagok alkalmazásánál lép fel. Ilyenkor izomgörcsök, görcsrohamok jelentkezhetnek.


Túladagolás, vagy annak gyanúja esetén orvost kell hívni. Az orvos megérkezéséig aktív szén (carbo activatus), valamint hashajtó adásával lehet csökkenteni a felszívódó gyógyszermennyiséget.

2012. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
nem tudom mennyi idős a gyereked, de nekünk hétvégén volt 40 fokos láza a fiamnak, és nem tudtuk semmivel levinni neki, sem hűtőfürdő,, sem lázcsillapító. Ki kellett hívni az ügyeletet, a doki azt mondta, hogy a nurofen az egyetlen gyógyszer amit ha magas láz van, akkor lehet az életkorának megfelelő adagnaka 1,5 szeres adni. Nem lehet túladagolni.De az én fiam 2 éves. Íg neki a 40 fokról lement 27,9 re. Ami nagy előrehaladás volt nekünk. Kérdezz rá a dokinál, de nem tudom melyik germicidet akarod neki adni, de a c-ben van nyugtató, így azt biztosan nem mernék neki többet adni.
2012. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37,9 re. Elirtam
2012. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyet adj neki csak, és hűtőfürdő. Vagy vegyél nurofent, az is jó!

Germicid C adagolása:

HOGYAN KELL ALKALMAZNI A GERMICID-C VÉGBÉLKÚPOT?


A Germicid-C végbélkúpot mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát.


A készítmény szokásos adagja:


3 hónapos korig: naponta 3x1/2 végbélkúp. Magas láz esetén 3-4 óránként 1/2 végbélkúp, maximum naponta 5x.


3-12 hónapos korban naponta 3x1 végbélkúpot. Makacs magas láz esetén 3-4 óránként 1 végbélkúp, maximum naponta 5 alkalommal.


1-14 éves korban naponta 3-5x1 végbélkúp.

2012. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 15 hónapos, és a sima Germicidet adtam neki. Ez a belázasodás este 11 kor volt, egyedül voltam itthon vele, ügyeletes gyógyszertár a város másik végén... Hűtő fürdőzni azért nem akartam, mert aludt, még arra sem kelt fel, hogy beadtam neki a kúpot, illetve kapott vizes borogatást is. Azt meg megtaláltam a tájékoztatóban, hogy mi a normál adagolás, de azt írja, hogy csak nagy mennyiségben lehet túladagolni, de úgy véltem, hogy egy fél kúp nem olyan nagy mennyiség. Szerencsére nem lett gond, de veszek nurofent, hogy legyen itthon.
2012. szept. 13. 13:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a körkörös lázcsillapítás a legjobb. Ha pl. adsz neki egy adag Nurofent, és nem megy le tőle teljesen a láza, akkor akár 3 óra múlva adhatsz neki már Panadolt. (Ezt nekem az ügyeletes gyerekorvos mondta.) Így kisebb az esély a túladagolásra, ugyanis más a hatóanyag (iboprufen, paracetamol). Azt sajnos nem tudom, hogy a Germicid (amidazophen) után pontosan mennyi idővel lehet más hatóanyaggal rendelkező gyógyszert alkalmazni. Erről kérdezd meg a gyerekorvost! Viszont az előírtnál többet egy hatóanyagból sohase adj, és sűrűbben se használd, mert a túladagolás máj- és vesekárosító lehet! Amúgy az én fiam 1 éves, pár napja lázas volt. A Germicid csak pár fokkal vitte le neki, viszont a Nurofen illetve a Panadol hatott.
2012. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Nurofen-2 óra múlva germicid-2 óra múlva nurofen. Közben hűtőfürdő ha alszik ha nem!!!!!! Inkább egy ébresztés, mint egy lázgörcs!!
2012. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7. vagyok. bocsi, pár tized fokot akartam írni.
2012. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

tarts mindig otthon germicidet, nurofent és panadolt!

nem akkor vásárolunk be amikor már 40 fokos a láza a gyereknek, hanem mindig kell otthon lennie ezeknek ha beteg lenne a gyerek. nem okoskodni akarok, de látod, hogy nem szól előre a láz.

legközelebb ha nem megy le akkor mindenféleképpen más hatóanyagú gyógyszert adj, így 3 óránként lehet a 3 hatóanyagú gyógyszert váltani!

germicidnél meg figyelni kell, hogy 8 órán belül csak egyet kaphat!

jobbulást

2012. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!