Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek tanult meg későn ülni a...

Kinek tanult meg későn ülni a babája? Volt valami oka (feszesség/túl laza bármi egyéb? )

Figyelt kérdés

Lassan 9 hónapos a fiam, nem ül fel magától. Amúgy mindent időben csinált, 7 hónapos kora óta mászik, mint a villám, rá 2 hétre felállt, kapaszkodva lépeget - de nem ül. Ez normális??

Pontosabban úgy "ül", hogy beül a két sarka közé, így nagyon sokáig is eljátszik/eljátszana - de voltunk gyógytornásznál (néha kell kontrollra járni), aki azt mondta ne engedjük így ülni, mert nagyon nem tesz jót. Úljön a sarkára, úgy szabad, de a sarkai közé ne. Szuper, csak megvalósíthatatlan, mert esze ágában sincs.

Szerintem normál pózban meg se maradna (márminthogy elöl vannaka lábai terpeszben vagy behajlítva) (nem ültetem egyáltalán, ezért nem tudom.)



2012. szept. 13. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
na most a fraszt hoztad ram, a lanyom 8,5hos volt amikor maszasbol felult, ket laba koze, azota mar ugy ul hogy az egyik laba nyujtva a masik hajlitva. miert nem jo ez igy? Ugy veszem eszre igy erzi stabilnak az ulest. Miert nem lehet a sarkai koze ulni? Nekem ebbol a pozbol all fel, eloszor felterdel es felnyomja magat a masik labaval. Megul ha leteszem rendesen, de magatol nemigen szokta elore tenni a labait.
2012. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A gyógytornász azt mondta, próbáljam ki, üljek a sarkaim közé ráadásul úgy, hogy kifelé néznek a lábfejek (a fiam általában így ül). Baromira húzódik a csípő, boka stb. Ez később a járásnál nem jó elvileg.

Úgy ülhet egyébként (engedélyezte a tornász :) ), hogy az egyik lába elöl és a másik behajlítva hátul. Így is sokat ül a fiam, csak éppen az előrenyújtott lába is térddel befelé döl, nem kifelé, gondolom ez se szuper így.

és itt persze a huzamosabb üldögélést kell érteni, nem azt, ha néhány másodpercre megpihen úgy stb...

Úgyhogy te ne pánikolj! :)

2012. szept. 13. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Most voltunk ideggyógyásznál kontrollon, az én kislányom is így szokott ülni, nekünk is azt mondták, hogy ne hagyjam, mert nem tesz jót a csípő, térd, és bokaízület fejlődésének. Annyit javasolt, hogy guggoltassam úgy, hogy közben a bokája, és a térde összeérjen. Egyébként meg hajtsam ki a lábait. Egyébként 11 hónapos, és 10 hónaposan ült fel. Hipoton izomzata van, ebből adódnak a gondok.
2012. szept. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét fiam 9 hónaposan ült fel, semmi bajuk nem volt. Én úgy tudom egyébként, hogy 9 hónapos korukig kell felülniük.
2012. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elso vagyok: koszi a megnyugtatast, az a gond, hogy neki is volt izomtonuszavara, tornaztunk is fel eves koraig, es most kell majd kontrolra menni. Mindenkinek feltunt hogy milyen erdekesen ul, de eddig eszembe se jutott hogy lehet hogy ez igy nem is jo
2012. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom majdnem 11 hónapos volt mire stabilan tudott ülni,de nem volt vele semmi gond...
2012. szept. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!