Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Tv függő" a fiam?

"Tv függő" a fiam?

Figyelt kérdés
Többször megfigyeltem már, hogy a kisfiam este békésen alszik, de amikor kikapcsol a Tv mindig felkel. (Be szoktam állítani a kikapcsolást, mert én is Tv-re alszok el.) De tényleg minden éjjel az van, hogy amikor kikapcsol a Tv, akkor felkel, és sír. Mitől lehet ez? Mit tehetek ellene? 15 hós.
2012. szept. 15. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy megszokta az "alapzajt" és furcsa Neki a csönd, nem?

Legalábbis én azért aludtam el TV-re, mert alapból nem voltam jó alvó, minden kis nesz megzavart.

2012. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
ezt ugy hivjak hogy inger adaptacio, megszokja a tv hangjat, elalszik es ha valtozas van akkor az zavarja
2012. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
na nekünk ezért nincs TV-nk. ez szörnyű, nem gondolod? szerintem sürgősen változtassatok ezen a szokáson! sok sikert!
2012. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
a tv alapzaja és alap vibrálása rosszul hat az alvásra, egy gyerek szobába ne legyen bekapcsolva alvásnál a tv.
2012. szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk sincs tv- hálószobába pedig úgy tudom, egészségtelen is. Soha nem lesz kipihent ha ehhez hozzászoktatod. Inkább saját magad kellene leszoktatnod róla!
2012. szept. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

még mindig jobb minta csendre lenne szokatva,

és a padló reccsenésre is felébredne vagy a légy zümmögésre.

2012. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kedves utolsó. amit te írtál az is egy véglet,meg a kérdező esete is egy véglet. sztem itt mindenki más az arany középút környékére gondolt!
2012. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És hogyan szoktassam le róla?
2012. szept. 15. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:
egyszerűen ne hagyd bekapcsolva a tv-t. ugyanúgy,ahogy a tv zaját megszokta,megszokja idővel a csendet is. addig meg kitartás és türelem! sok sikert!
2012. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen leszoktatni, nekem sikerült. 16 hónapos volt a kisfiam, amikor a délutáni alvásnál egyszer csak közöltem vele, hogy kikapcsolom a tévét, mert "elfáradt, és ő is csicsizik"! :) 2-3 nap után az esti elalvásnál ugyanígy tettem. Meglepődtem magam is, hogy egyfelől sokkal nyugisabb lett a kisfiam napközben, másfelől pedig nem is kellett nagyon harcolni azért, hgy ezt megszokja. Most 20 hónapos, és ha lefekvéskor be van kapcsolva a tévé, akkor már ő szól: "pápá tévé, csicsizik a tévé, elfáradt." Csak az a lényeg az ilyen dolgoknál (én legalábbis ezt tapasztaltam), hogy a gyerek érezze rajtad, hogy határozott vagy, és hogy pontosan jónak tartod, amit csinálsz! Ha úgy fogsz hozzá, hogy jó lenne, ha leszokna róla, de akarod is, meg nem is, mert neked is szükséged van a tévére, akkor nem fog menni!
2012. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!