Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszótér és a kilók?

Játszótér és a kilók?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam játszótéren és néztem az anyukákat: kb 15-ből 14 a "34-36" -os ruha kategória volt feszes pocival és egy, aki enyhén túlsúlyos volt.

Itt az interneten mégis szinte csak az 5-10-15 kiló felesleggel küzdő anyukákkal találkozom. Hol vannak ezek az anyukák? Miért van az, hogy a játszótéren nem látom őket?


Egyébként nem vagyok egy másokat stírölő idióta, akinek folyton ezen jár az esze, csak tegnap szemet szúrt... és nem is irigykedésből írom a feszes pocit... (dehogynem!!! :D de jó értelemben)


2009. júl. 31. 20:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy a túlsúlyos anyukák csak sötétedés után osonnak elő, mert szégyenlik magukat. :D

Nehogy megsértődjetek, viccnek szántam!

Nem tudom, biztos nagyon fiatalok, és van energiájuk fogyózni meg mozogni a gyerek mellett. Én már gyerek nélkül is feladtam az önkínzást...:(

De lehet, hogy a neten panaszkodók ugyanazok csak eredetileg voltak nagyon gebe fiatal lányok, és most a + 5 kilóval kövérnek érzik magukat.

2009. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
:)))
2009. júl. 31. 21:06
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Egy ismerősöm 45 kilóról hízott fel 90re!!! terhesen, és mire a gyerek 2 lett, már 43,5 kilósan vitte játszótérre. Csak kávét ivott, koplalt folyamatosan. Lehet, ez divat az anyukák között.
2009. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Én három hónapja szültem. 45kg-val kezdtem, 18 kg-t híztam a terhesség alatt, és most 10 kg-val vagyok nehezebb. Bár a hasam nem olyan feszes, mint előtte, azt sem mondhatnám, hogy totál lapos, de annyira nem dudorodik. A kutya nem mondaná meg rólam, hogy szültem és ez a lelkemnek jól esik. Nem kopapltam soha, a mai napig tömöm magamba az édességet, bár már nincs mire fogni. :) Jó az anyagcserém. De nem hinném, hogy elitélendő az a nő, akin több maradt. Engem az sem érdekelne, ha mind a 18 rajtam maradt volna. Idővel eltűnik az.

Anyukák! Elmúlt a topmodell korszak. Innentől kezdve anyák vagyunk, és ennél fontosabb nincs is.

2009. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Nos, én az enyhén túlsúlyos kategória vagyok. Járok babatornára, ott is kizárólag olyan anyukák vannak, akiknek vastagabb a babája, mint jómaguk. Kérdezték is, hogy miért nem járok tornázni. Meg hogy mit szedek???!! Semmit??!! -Merthogy ők mint fogyitabikat. És, te JÓ ISTEN MÉG MINDIG SZOPTATSZ???

Ja, igen 8 hós a babám ugyanis, ez már szerintük ciki.

Nos, elmondtam, hogy többre tartom a baba egészségét a ruhaméretemnél, ez a nyár már ilyen marad. De jövőre is lesz nyár, sőt azután is.

Higgyétek el, szarul esett. Nekem is ott a fogyitabi a fiókban, de eszembe sem jutott még elővenni, mindidáig. De a józan ész győzött, úgyhogy szoptatok tovább. 83 kg vagyok, 65-68 kg a "gebe" súlyom, úgy 73 a normál, mert magas vagyok. Tehát 10 kg, és marad a 42es ruhaméret, de kimegyek a játszótérre. Viszont babatornára többet nem mentem.

Egyébként a "barátnőim" is több mint kárörvendően vizslatnak: Még mindig nem férsz bele a régi ruháidba?? Hozzáteszem, még nincs babájuk és központi téma a fogyókúra és béltisztítás náluk....

Bocs, csak a kérdés kapcsán lehetőségem nyílt kipanaszkodni magam.

Tehát aki gebe örüljön neki, hogy mindezt megússza. Engem elkeserít ez az egész, végülis gyereket szültünk, tápláljuk, nem várhatná el tőlünk senki, hogy mindemellett még úgy is nézzünk ki, mint valami anorexiás maca a címlapról.

2009. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%

16 hónapos a lányom és éjszaka meg reggel ébredéskor elkapja a ciciket és még mindig szopizik, mert Ő igényli, ezért én nem foglalkozom azzal a + 8- 10 kg-val,ami rajtam van, mert ennem kell, hogy a lányom fejlődjön...

Üdv. Csinosan telt társaim

2009. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Ez furcsa. En ugyan kulfoldon elek, de itt nem ezt latom. Itt gyakoribb, hogy az anyukakon marad par kg, mondjuk hozzateszem, hogy itt igencsak divat a gyorskaja, a fagyasztott felkesz, vagy teljesen kesz etel es a tomenytelen edesseg, inkabb ezzel van osszefuggesben es nem a gyermekszulessel.

En 25 kg-ot hiztam terhesseg alatt, elotte vekony voltam, nem kellett fogyokuraznom, de mar evek ota heti ot orat sportoltam, mert nekem jol esik. Terhesseg alatt nem volt szabad. Szules utan negy hettel aprankent ismet elkezdtem, alig vartam, a kilok mar elotte elkezdtek rolam leolvadni. Mire a fiam ot honapos lett ugy neztem ki, mint terhesseg elott. En orulok neki, mert igy erzem jol magam, szerencsere soha nem is szolt meg soha senki amiatt, mert vekony vagyok, max pozitiv dicsereteket kapok es csodalkozast. Azert sem nezett meg ram rosszalloan senki, hogy tornazom reggelente, lelkiismeret furdalasom nincs miatta, mert ettol a haztartas nincs romokban, a gyermekem nincs hatranyban, amig pici volt, addig ugyis altalaban aludt delelottonkent, most meg mar mellettem van es probal utanozni. :-)

Igaz, hogy en sem nezek arra furcsan, akin van egy kis felesleg babazas miatt, mert nem mindenki olyan szerencses, hogy szoptatas mellett pici odafigyelessel rohanjanak le a kilok, meg egyebkent sem mindenki fogyokurazo tipus. Van akinek a dietazastol, vagy a napi tornatol all fel a hatan a szor, nekem meg attol, ha le vagyok tiltva a sportrol, vagy ha lenne feleslegem.

Azzal viszont nem ertek egyet, hogy ez az idoszak mar nem arrol szol, hogy csinosak legyunk, mert meg nem eltemettuk magunkat, jobb esetben tobb ev van meg elettunk, mint mogottunk, mindenki legyen olyan borben, amilyenben jol erzi magat.

2009. júl. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%
A tulsulyosok,még nem viszik a babáikat játszottérre.Mire eljutunk odáig,mikor már lehet,hintáztatni stb...,addigra rollunk is kopik valamennyi.
2009. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Én 45 kg- val lettem terhes 86-tal mentem szülni. 72-vel jöttem ki a kórházból... hónapokig küzdöttem, szenvedtem a szoptatás rovására, de nem történt semmi. Majd kiderült alul működik a pajzsmirigyem, de addigra már 96 kg lettem.

Elkezdtem szedni a gyógyszert, lementem 76-ig. Majs ha nem diétáztam éppen akkor szépen vissza 86-ra. Itt feladtam, most a harmadikat várom és bizony 96 kg vagyok. A szülésig nem állok meg kb 110-ig...

De már nem érdekel, természetesen járok tornázni, nem eszek 18 után, amit terhesen elég nehéz, max egy almát ha kopog a szemem... mégis hízok. Szóval már nem érdekel, nem hinném hogy éhen kéne halnom, vagy reductilon élnem...


ÉS JÁRUNK JÁTSZÓRA! :) :)

2009. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

Itt vagyok!:)

Én 78 kilóval lettem terhes,90 voltam mikor hazajöttünk,most 75 vagyok.

Emellett 158 centi,úgyhogy én is irigykedem a játszón,pedig mindent megteszek.

Menni is fog,csak lassan!

Néha már utálok lemenni,mert senkin sem látok felesleget,magamon kívűl!

1 éves nagyfiú anyukája

2009. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!