Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 09.29-re vagyok kiírva, első...

09.29-re vagyok kiírva, első babám lesz, pár öltöztetési kérdésben kérem véleményeteket, teljesen tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval gondolom néhány hetesen majd kimegyünk sétálni, mibe öltöztessen, mondjuk ha 15-20 fok van, vagy ha majd 10 fok alatt lesz?

Van bélelt mózesem és egy vastag overálom. Meg persze harisnya, hosszú ujjú body, vastag pulcsik, nadrágok. Meg tervezek venni vastag "tutyit". És persze plédet is vettem. Szükségem van-e ezeken kívül vékonyabb "szőrös" kezes-lábasra? Ti mibe öltöztettétek pár hónaposan?



2012. szept. 19. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:

fülvédős sapka mindig kell rá az első évben szél ellen meg amúgyis még érzékeny a fülük.

sál nem kell kesztyü is kell kocsikabát kapucnis tökéletes alá pedig kis rugdalozó és body. legyen a babakocsiban egy oda rendszeresített pléd azzal bármikor betakarhatod .


bélelt mózes fekvő babának jó az első pár hónapban overall még nem kell ősszel.

harisnya nem túl praktikus az újszülöttnek inkább a totyogóknak lesz majd jó aláöltöztetésképp nadrág alá.

pulcsi szintén nem praktikus utálják ha át kell húzni a fejükön valamit inkább kocsikabát ami zipzáros v. patentos .

nadrág szintén . ezek gyerekruhák . újszülöttnek a legpraktikusabb legkényelmesebb a rugdalozó főleg az első félévben . Neked is jobb mert a sok réteg ruha a nyakában köt ki amint felemeled .



az első félévben rugikban volt utánna kezdtem ráadni kisnadrágot .


kisfiam van .

2012. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm:) Akkor hosszú ujjú body, plüss rugi, cippzáras vastag pulcsi, pléd? De alulról elég neki a rugi és a pléd? Na meg a mózes?

Az overált hány fok alatt használjam?

2012. szept. 19. 11:56
 3/10 anonim ***** válasza:

"Akkor hosszú ujjú body, plüss rugi, cippzáras vastag pulcsi, pléd? és sapka !


ha a body hosszú újjú akkor a rugi újjatlan legyen úgy kényelmes öltöztetni . két dolog ne legyen hosszú újjú.

De alulról elég neki a rugi és a pléd? Na meg a mózes? igen úgy nem fog fázni .

Az overált hány fok alatt használjam? amikor már Te is kabátot húzol. ha plüssrugit adsz sztem novemberig nem kell de időjárás függő .

2012. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam március közepén született és akkor most extrém jóidő volt, mégis bundazsákban vittem haza, de ki volt gombolva. A piciknek más a hőérzetük. Gondolj bele, Ő 9 hónapig 37 fokban úszkált, kinn meg lesz 10 fok kb. Szóval én simán ráadnám a bundazsákot tíz fokban.

Én így öltöztetném:

Babakocsiban baba alá meleg pléd. Babán: Hosszú ujjú body. Meleg rugi, rá egy kis kardigán szerű. Erre bundazsák, sapka (fülvédős). Sál semmiképp nem kell.

Én áprilisban még így vittem sétálni és hatalmasakat aludt benne. Tetszett neki, hogy melegben van és a szűk hely (bundazsák) az anyaméhre emlékeztette. Ahogy kimentünk kb. öt perc alatt húzta alóbőrt. Ráadásul most jönnek a hidegek. Az újszülött baba nagyon érzékeny, vigyázni kell, nehogy megfázzon. Persze, ha húsz fok lesz, ne bundazsákot adj rá, de 10 fokban mindenképpen. Sok boldogságot!

2012. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudod leellenőrizni, hogy melege van-e, vagy fázik, hogy bedugod a kezed a hátához. Ha izzad, akkor melege van, ha hideg a háta, akkor fázik.

Amúgy ha fáznak a babák, gyakran csuklanak. :)


Az én fiam szept. 30-án született, amikor hazavittük, body, rugi, vékony sapka és egy pulcsi volt rajta, plusz betakartuk pocakig egy takaróval. Pont elég volt neki.

És ha te már jól vagy, bármikor kiviheted sétálni, miatta nem kell várni egy napot sem, ha jó idő van. A takaró a legpraktikusabb "ruhadarab", mert bármikor leveheted, ráterítheted, ha kell.

2012. szept. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor vékonyabb "szőrös" kezes-lábasra igazából nincs is szükségem? (Az overált megelőző időszakra gondoltam, rugira adni)

Másik kérdésem: rugit alulról helyettesítheti nadrág + tutyi? + pléd?

2012. szept. 19. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:

lábfejes nadrág esetén nem is kell tutyi ha veszel lábfejest vegyél nem kell kiszoknival bajlódni.

tutyit se érdemes 8-9 hósnál kisebb babának venni .


a pléd alap.


szőrös overall gondolom a középen zipzáros bélelt . hát irtó gyorsan kinövik és tök felesleges .

2012. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ha tök felesleges, mert hamar kinövi, akkor mit adjon rá hidegben? (Mindent tök hamar kinőnek.)

2012. szept. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10 fokban biztos nem adnék rá bunda zsákot a túlöltöztetés éppolyan rossz mint az alulöltöztetés.úgy öltöztesd ahogy te sem fázol,plusz még egy kardigán vagy felsô.Sapka mindenképp. lábacskája,háta legyen melegben.
2012. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy öltöztettem ( 12 hónapos ) kislányomat , és mindig is így öltöztettem . Amikor haza hoztuk a kórházból akkor már elég hideg , bár jővő hétre nagyon jó időt mondanak . Hosszú ujjú body, harisnya, pamut rugdalózom ( semmikép nem plüssöt , mert ha már most ezt adod rá akkor később mit fogsz ?!) , ha esetleg hidegebb van akkor erre valami kis gatyát ( vannak ilyen pamut kisgatyáink , de akkor harisnyát nem kell ráadni , vagy van ilyen cuki farmer , ha adok rá kisgatyát akkor harisnyát nem ) Erre kocsikabátot , vagy plüssős kabátot ,bele szoktam rakni a mózeskosárba , rárakok egy pamut pléded+ ha iilyen hideg van a mózesra a lábzsákot . Ha meleg lesz akkor nem adok rá , harsinyát , se kocsikabátot , csak egy vékony kardigánt ! Sok sikert a bébihez !
2012. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!