Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Kisfiam utánozza az egyik bölcsis társát beszédben de sajnos negatív irányban!?

Figyelt kérdés

A kisfiú akit utánoz zárt szájjal és csak szavakban beszél-őt utánozza a kisfiam aki már folyékonyan beszél,mondatokban és szépen artikuláltan.

Ha vele van csak fél órát máris utánozza,amikor rászólok akkor rögtön abbahagyja és szépen beszél de mindig újra elkezdi...

Ne szóljak rá vagy mit tegyek?már próbáltam neki elmagyarázni...

2 és fél éves a kisfiam


2012. szept. 19. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz mit tenni, az az egyetlen megnyugtató benne hogy attól nem felejtik el amit már megtanultak, csak így háttérbe szorul. Amint normális lesz a környezet, visszaáll a helyzet. Nekem a fiam egész nyáron már olyan szépen beszélt ( 5 éves későn kezdett kiskorában is beszélni így nekem ez központi parám ez a beszéd téma) Mára már csak 5-8 hibás hangja maradt amit nagycsoportban simán kikezel a logopédus. Na de a lényeg hogy az ovis legjobb barátja rosszul ejt hangokat valami egész furcsán és ahogy elkezdődött az ovi a fiam már vette is át tőle...nagyon rossz hallgatni de igazából nem tudok mit tenni, kedveli azt a kisfiút. Ezért nem iratom másik csoportba mert hibás beszédű kisgyerek bárhol lehet.

Itthon rászólok persze ha olyan csúnyán mondja és olyankor ki is mondja helyesen ( az s és cs hangokról van szó amúgy).

2012. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Javítsd ki minden alkalommal, de nem úgy hogy már megint nem mondod helyesen, hanem csak egyszerüen, ha azt mondja cejuza, akkor ismételd el, igen, ez egy ceRuza, ugye?

Gondolomnem lehet egyszerü mert megdolgoztál érte és most elúszni látod a munkád, nem fog hidd el :)

2012. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!