Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sport babakocsiba, etetőszékbe...

Sport babakocsiba, etetőszékbe, autósülésbe mikortól ültethető egy baba?

Figyelt kérdés
Mikortól lehet ültetni olyan gyerekülésbe, etetőszékbe, babakocsiba ahol tényleg ülni kell. Akkortól mikor stabilan ül, ha ültetem, vagy ha magától felül? (Nem tudom mikor ülnek fel a babák maguktól)
2009. aug. 1. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha már magától felül, akkor lehet ilyesmikbe tenni. DE, vannak olyan autósülések, etetőszékek és sport babakocsik is, amik dönthető háttámlával bírnak, ezekbe előbb is bele lehet tenni a gyerkőcöt. Hogy mikor ül fel magától? Az nagyon változó lehet. Általában a mászás után szokott következni, de ez is változó. Elvileg 8-10 hónapos korban ülnek fel, de vannak babák, akik már előbb is csinálják. Az én fiam 6,5 hósan ült fel, a mászás megkezdése után 3 nappal. Szóval tényleg nagyon változó.
2009. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor magátol felül. Változó az ídő. A fiam 8 hónaposan a lányom 5 hónaposan ült föl.
2009. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

NEkem nincs dönthető támlájú etetőszékem, fekve meg nem etethetem, szóval símán beleraktam. Kb fél éves volt, amikor már döntött ülésben felhúzta magát és ekkor éreztem stabilnak. Csak azután ült fel, miután elkezdett mászni, mert ekkor jött rá, hogyan kell. De ekkor már vígan ücsörgött játék közben stb. Sztem az anya érzi, mikor stabil a baba háta és ül biztonsággal.

Autósülésben is akkortól lehet előre felé nézve ültetni, mikor már staliban ül, nem inog, szép egyenes a háta. Másként sérülhet a nyaka egy fékezésnél.

Lehet sokan támadnak ezért, nem értek egyet azzal, hogy fektessük a babát, amig fel nem ül magától. Van, amelyik csak 10 hósan jön rá, hogyan kell, de már fél évesen stabilan ül és játszik. És ha döntve van és felhúzza magát visszanyomod, hiszen döntve volt, az nem is felülés?

Szerintem ha érzed, hogy stabil, nem inog, nem dől el, láthatóan nem okoz neki nezézséget az ülés, egyenes a háta, szétnéz, hátrafordul és nem dül el stb. nyugodtan tedd etetőszékbe, vagy emeld feljebb a babakocsi sportrészét. Nálunk ez kb fél évesen következett be, de autósülést csak 8 hósan cseréltünk, mert féltettem.

2009. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Babakocsiban akkortól, ha már magától felül.

Etetetőszékbe akkor, ha dönthető, de csak az evés idejére.

Autósülésbe is szintén akkor ha már felült magától és minimum 9 kilós (az alatt nem fogja meg a széket a biztonsági öv)

2009. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Addig meg ha nincs pénzed dönthető etetőszéket venni etesd fekve, hátha félrenyel. Vagy ne is etesd, csak szoptasd!

Sőt akkor is tedd mózesbe, ha már 8 hós és nem fér bele, mert nagyon veszélyes ültetni. Söt olbe se vedd, mert az is veszélyes.

Birom, amikor az anyukák papagájként ismétlik, amit itt hallottak, mindenféle életidegen hülyeséget. Aztán meg mindeni csinálja, ahogy csinálja. Sok sikert!

2009. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fél év körül ülnek , maguktól felülni pedig 7 -8 hó körül szoktak-persze igen változó.

A babakocsit már 5 hó körül megdöntheted félfekvőbe.

Autósülés fogja stabilan, ha már nagyjából ül , abba is beteheted (pl egy 9-18 kg-osba)

Etetőszékbe én csak akkor tenném ha már stabilan ül-persze ez függ attól is, hogy milyen a szék. VAnnak már igen kicsi babáknak való is, amibe nem kell még ülnie, és van, ami már rendes szék formáju

2009. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó előtti Anyuka!

IMÁDLAK :))))) Végre valaki, aki nem szajkózza a marhaságokat és nem csinál úgy, mint ha példás anyuka lenne :)))))) Itt gyakorikérdésen minden Anyuka olyan remek :))) Imádtam már terhesség alatt is olvasni, hogy mindenkinek pont a könyvekből ismert 16. héten mozdult meg a babája (megjegyzem az enyém 21. héten :)) És imádom azt is, hogy mindenki gyermeke a születése után sokkal gyorsabban fejlődik, mint másé és egyiké sem unatkozik még 5 hónaposan egész nap fekve. Kérem az enyém 3 hónapos utál feküdni és karban ül mikor ébren van, sőt rángatja a kezem, hogy húzzam fel és sajnos rossz anya révén teljesen a gyereket alátámasztva még hagyom is neki. Hja és a mózeskosár a babakocsiról 2 hete likvidálva lett és a babahordozóban csüccsen, mert a gyerek bár nem sírós, de kiborítja a mózeskosár, mert feküdnie kell és semmit nem lát :))

2013. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!