Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos és 1 hetes tápszeres...

5 hónapos és 1 hetes tápszeres babának, milyen ételeket adhatok?

Figyelt kérdés
házi készitésü fözelék,és húsos ételre gondoltam!!!
2012. szept. 20. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig csak tápszert kapott, akkor ne főzelékkel kezd. Először gyümölcsöt,keksszel. Ha ezzel kiváltasz egy étkezést, akkor jöhet majd a főzelék is.
2012. szept. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is először gyümölcsökkel kezdj, ha még csak tápszert kapott! Én lányom is tápszeres volt, először almát kapott, majd később barackot, banánt, és így sorban. Főzeléket csak akkor adtam neki, mikor már kiváltottuk a délelőtti étkezést a gyümölccsel. De én nem kezdtem rögtön húsos étellel. Először krumplit főztem neki almával, aztán sárgarépapüré ( mondjuk ez nem jött be neki ), sütőtök, aztán mikor már többféle zöldséget ismert akkor jött a husi!
2012. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jaj bocsi kimaradtt,hogy 4 hós korától hozzátáplálást kap,de csak kizárólag gyári bébiételt kapott(tejpép,gríz,gyümi,zöldség ill.fözelék,de valahogyan nem szereti,nem igazán eszi meg a fözelékeket,kivétel a paradicsomos krumpli,de a gyümiket tejpépeket szereti!ezért gondoltam hogy talán a házi kaját jobban megeszi(egy icipici só-cukor hozzáadásával!!
2012. szept. 20. 08:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Ha már kapott más ételeket is akkor persze más a helyzet! :)

Én csináltam a lányomnak husi levest is, kivettem a répát, pici tésztát, husit, és összetörtem neki. Rá egy kicsi lé, és az nagyon ízlett neki.

Egyébként én a lányommal pont úgy voltam, hogy inkább az üveges bébikajákat szerette jobban! :)

2012. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsó írotól kérdezem,ugyan ugy fözzem meg a levest mint magunknak,persze gondolom kevesebb füszerrel!de azért köszi a választ!!
2012. szept. 20. 08:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen ugyanúgy főztem, csak nem fűszereztem, csak pici sóval!
2012. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ennyi idősen még húst nem kaphat, azt majd 3 hét múlva kezdheted el :) attól, hogy tápszeres, az emésztőrendszere nem érettebb más babáéknál, ezekre figyelni kell.

én úgy csináltam neki a főzeléket, hogy kevés vízben megfőztem a hozzávalókat (répa, krumpli, sütőtök, tök, fehérrépa, alma, petrezselyem, mikor mit tettem bele) és leturmixoltam kevés főzővízzel, hogy jó állagú legyen.

esetleg egy csipet sót tehetsz bele, de nem nagyon kell még fűszerezni, minél később, annál jobb!

2012. szept. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes hogy még nem kaphat húst. MI is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. A védőnő 5 és fél hónaposan azt mondta már kaphat húst is. Nem azt mondom hogy minden nap, de heti egyszer kaphatott. Mindenki mást mondd...

Ja és egyébként semmi baja nem volt a hústól!!

2012. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!