Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányomnak hogyan...

1 éves kislányomnak hogyan készítsek karamellás tejet?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
melegíts cukrot egy lábasban, amikor el kezd barnulni önts rá tejet. Felforralod és kész.
2012. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elég 2 dl tejbe 1 evőkanál cukor?
2012. szept. 20. 10:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy melegítek egy adag cukor, mondjuk kb. 3 evőkanálnyit, mert a kevesebb könnyen leég! Miközben melegszik, óvatosan mozgatom az edényt (nem kavarom semmivel, mert beleragad...) Amikor ez egész felolvadt és folyik, akkor leveszem a lángról és öntök bele egy adag vizet. Vigyázz, durrogni fog! Hagyom, hogy feloldja a karamellt, ha kevés a víz, még töltök. Egy sötét szirup lesz belőle. Ha nem akarja feloldani, akkor visszateszem a gázra melegedni. Ezt a szirupot kihűtöm, napokig eláll a hűtőben és ebből készítek tejjel karamella italt, ízlés szerint raksz belőle a tejhez :)
2012. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez nagyon jó ötlet! Köszönöm szépen!!!!
2012. szept. 20. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyévesnek cukor? Hát te tudod.
2012. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem adnék még, de persze ez a te dolgod. Arra vigyázz, hogy ha felolvadt és kezd barnulni a cukor, akkor ne hideg tejet önts rá, mert összerántja és kővé dermed a cukor kb. Szóval forrald fel a tejet és úgy öntsd rá, ha megolvadt a cukor.
2012. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kakaót szoktatok adni egy évesnek? Maci kávét? Vagy azt sem? Tejpépet? Mind cukros...
2012. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem helyeslem a Maci kávét és tsait sem. A kakaózást sem, a cukros teáztatást sem. De persze mindenki azt a gyerekének, amit akar, nem nekem tartozik beszámolóval az anyuka, ha gyerekének már feketén bújik ki az első foga vagy amikor nem bír lejönni a csoki-cukor kombóról még felnőtt korában sem.
2012. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók (tisztelet a kivételnek)! Ha tudtok olvasni, láthattátok, hogy mi volt a kérdésem, ha pedig nem tudtok, ne válaszoljatok, mert egyáltalán nem érdekel, hogy Ti mit adtok a gyereketeknek. ide jártok kiélni magatokat? Annak pedig aki a kérdésemre válaszolt, köszönöm szépen, kedvesek és figyelmesek!
2012. szept. 20. 16:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7.! A 15 hónapos lányom még macikávét sem ivott és kakaót sem. Sőt, még egy pohár tiszta tejet sem.

De a kérdés nem ez, hanem, hogy hogyan készítse a kérdező. Mindenki maga dönti el, hogy ad-e egyévesnek ilyesmit vagy sem. Én írtam, hogy vigyázz, nehogy hideg tejet önts hozzá.

2012. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!