Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A céklát hogyan és mivel...

A céklát hogyan és mivel készítitek el a babátoknak?

Figyelt kérdés
Ha almával adom akkor mehet ebédre vagy az inkább tízórai?
2012. szept. 21. 12:47
 1/8 gabszem ***** válasza:
100%
Én uzsira szoktam, Kislányom már 2x eszik főzeléket egy nap. Én úgy szoktam , hogy egy közepes céklát vékonyan felszeletelek , odateszem főni, mivel több idő kell, hogy megfőjön. Ha főtt kb 10 percet rakok hozzá egy közepes krumplit és egy nagy almát felkockázva. Mikor megfőttek leturmixolom. Ez 2 evésre is elég adag.
2012. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is pont úgy szoktam elkészíteni mint az első válaszoló.Nagyon szereti a kisfiam a céklát, ilyen összeállításban kifejezetten.
2012. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! :))
2012. szept. 21. 14:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is pont tegnap meg ma kapott először céklát. Én is hasonlóképp készítettem, csak alma nélkül. Ebédre kapta és nagyon ízlett neki!

Lehet hogy legközelebb én is teszek bele almát is! :)

2012. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is ebéd. Alma-cékla-krumpli.
2012. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én viszont csak egyszerűen megmostam, megszurkáltam hústűvel, alufóliába tekertem egyenként, és irány a sütőbe kb. 1-1,5 órára. Így csak átpárolódik, és nem vesznek el belőle az értékes vitaminok, mint a főzéssel. Utána csak meg kell hámozni, és már lehet is feldarabolni, turmixolni.

Egyébként én nem csak almával és krumplival kevertem, hanem csináltam belőle főzeléket is joghurtos habarással, amikor már bevezettem a tejtermékeket (roston sült husival a családnak is nagyon fincsi kaja). Pici ízesítésként mehet bele egy kis só (esetleg vegeta), kevés cukor, és pár csepp citromlé.

2012. szept. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy csinálom, hogy több céklát felrakok héjéban főni. Aztán meghámozom. Majd kockákra vágom és maroknyi adagokban lefagyasztom. Aztán mikor kell csak kiveszem a fagyasztóból főzök hozzá krumplit, meg almát és összeturmixolom!

2012. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia, a lányom kedvence: Kevés vízben felteszem az apróra vágott céklát, burgonyát főni. Adok hozzá az előzőleg már megfőtt csirkemellből (ezt lefagyasztom darabokra szedve). Kis delikát, mikor majdnem kész kevés teljes kirlésű tönkölybúza liszt, de ez lehet akármilyen, és egy kis tejföl/te. Összefőzöm és mehet a turmixba.

De az almás összeállítást holnap kipróbálom, köszi :D

2013. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!