Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenézendő, ha valaki 1 évesen...

Lenézendő, ha valaki 1 évesen bölcsibe adja a babáját? Lehet a gyereknek ettől valami hátránya?

Figyelt kérdés

2012. szept. 22. 11:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

ÓÓó! Nagyon sarkalloatos kérdés! Én nem nézem le, még azt sem aki 8 hónaposan beadja.

Én is beszeretném, dolgozni szeretnék.

Több ismerősöm is beadta, az egyikük 3 hete, idézem amit írt: 3 hete jár, ha hiszed ha nem, egyedül eszik kanállal, ráül a bilire, nem kéri a pelenkát, pohárból iszik, és ügyesen rajzol, eddig nem is tudta megfogni a ceruzát normálisan.

Én hátrányról még nem hallottam, előnyről viszont annál többet.

Biztos, hogy jó!

2012. szept. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Én bölcsiben dolgozom. Már 5-6-7 hónapos gyerekek is vannak nálunk. Senki nem néz le,muszáj elmenned dolgozni és kész.
2012. szept. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem lenézendő, biztos van rá oka, hogy bölcsibe adja a babáját.

A gyereknek semmi hátránya nem lesz, képzett emberek vigyáznak rá és foglalkoznak vele.

Én is voltam bölcsis és semmi hátrányom nem származik belőle. :)

2012. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

csak akkor nézném le, ha míg az 1éves kisgyerek bölcsiben van, addig az anyuka otthon döglik. Ha dolgoznia kell(!), akkor én megértem. De ha nincs rákényszerülve,hogy dolgozzon, csak azért menne vissza, hogy ne a gyerekkel kelljen bajlódnia, azt is elítélném.

Egyébként szerintem némi hátrány van a dolognak, talán nem lesz olyan erős a kötődés anya és gyerek között, mivel kicsi korától kezdve napja nagy részét nem anyával tölti, hanem egy másik nővel. És nincs is vele annyira foglalkozva a sok gyerek között, mintha otthon anya csak rá figyelne, és tanítgatná amire kell.

2012. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Barátnőmet annak idején 9 hónaposan, a testvérét 6 hónaposan kellett beadni a bölcsibe, mert a szülőknek dolgozni kellett 3 műszakban. Semmi lelki nyavalyája nincs, ugyanolyan felnőtt mint én, aki meg 5 évesen került először oviba.


Ha normális bölcsi kedves dadusokkal, akkor csak az számít, hogy otthon mit kap. Ha hazaviszi anyuka és foglalkozik vele, a szülők mesélnek neki, játszanak, stb, tehát megkapja ami kell az egészséges testi-lelki fejlődéshez, akkor semmi hátrány nem éri.


Egyébként látok néhány anyukát, akik mondván, hogy a gyereknek 3 éves korig az anyjával a helye nem adják be a gyereket bölcsibe, de azt sem látom, hogy foglalkoznának vele. A játszótéren trécselnek, a gyerek nekem dobálja a labdát mert az anyja nem figyel rá, én szedem le a csúszda tetejéről mert már ott vinnyog 5 perce... Amikor az anyukával beszélgetek, kiderül, hogy aznap még 2 percet nem ült a gyerek mellé a szőnyegre, mert főzni kellett meg vasalni.

2012. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nekem van kolléganőm, akinek alig lett 1 éves a babéja, már ment vissza dolgozni az anyuka. Neki monoton volt az otthonlét. Nekem életem legjobb 2 éve volt az elmúlt 2 év itthon, még a kiborulásokkal együtt is. :-)

Bármi okból is akarjon vagy kelljen visszamenni, szerintem nem lenézendő.

2012. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

" És nincs is vele annyira foglalkozva a sok gyerek között, mintha otthon anya csak rá figyelne, és tanítgatná amire kell."


Én ezzel vitatkoznék. Ha az otthon lévő anyuka tényleg foglalkozik is a gyerekekkel, akkor igaz. De amikor az anyuka mos-főz-vasal, a játszótéren trécsel, mobilozik, stb, akkor mégiscsak jobb lenne a gyereknek az, hogy a dadus néni - akinek nem kell se főzni, se teregetni - leül vele firkálgatni, só-liszt gyurmáznak, stb.

Nálunk a bölcsiben elég sokat kreatívkodtak, én ilyen ötletes dolgokat nem tudtam volna kitalálni.


A kötődésről: az az anya és a gyerek kapcsolatától függ. nem látom azt, hogy az én kapcsolatom jobb lenne az anyukámmal, mint annak a barátnőmnek, aki 9 hónapos korban bölcsibe ment. Mind a két- most már nagymama - támogat minket, segít, jönnek az unokákhoz, stb.

2012. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én az "otthon döglik"-hez szólnék először: Nem döglik otthon senki, mert ha nincs munkahelyed nem veszik be a gyerekedet bölcsibe. Én nem tudom mikor volt az, hogy valaki otthon maradhatott úgy, hogy a gyerekek bölcsiben voltak...lehet, hogy nem is olyan régen, de ma már más szelek fújnak.

Nyilván lehet vinni magánbölcsibe, sőt viszik is, és azok az anyukák bizony otthon vannak. Én nem hiszem, hogy jogom van bárkit is elítélni azért, mert ő megteheti és meg is teszi, hogy "leadja" a gyerekét ő meg otthon netezeik. Tegye. A gyereknek BIZTOS, hogy jobb az ha bölcsiben van, mint hogy anyát nézze miközben az üti a klaviatúrát, és rá se szrik a gyerekre. Ő dolga.

Kötődés: Ühüm....hátpersze. Majd pont emiatt nem fog kötődni, mert beadom bölcsibe:-)

Tanítás: Biztos van ilyen szuperanyuka, de nyilván ők vannak kevesebben akik eg tudják tanítani a gyermeküket 3 hét leforgása alatt annyi mindenre amit pl az egyik hozzászóló felsorolt. Nem, átlagos anyukák erre képtelenek, és tudjátok miért, mert mosnakfőznektakarítanak, mert KELL. Mert vannak sajnos olyan emberek akik azt mondják: egész nap otthon van, mégsem csinál semmit????

2012. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
Barátnőm kislánya fél év alatt 3x szedett össze komoly vírust míg mi itthonról természetesen megúsztuk őket. Végül kivette a bölcsiből a 3. kórházbakerülés után. Én ennyi hátrányról tudok. A bölcsit az ő picurkája is szerette, de nagyon sokat volt beteg ott és se előtte se azóta nem jellemző rá. Nekemmost 1 éves a kislányom és szerencsére mindketten a párommal itthon tudunk lenni és mellőle dolgozunk. Annyira össze vagyunk nőve 3-an (együtt alszunk, együtt pancsizunk, együtt megyünk mindenhová), hogy én el sem tudom képzelni, hogy milyen lesz ha majd oviba kell mennie. Meg fog szakadni a szívem. Nálunk soha nem volt kérdés, hogy ,,foglalkozzunk" vele. Soha nem hagyjuk magára sem unatkozni se semmikor. Nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott baba. Annak ellenére, hogy sokszor megkapjuk, hogy ,,el fogjuk kényeztetni" (sok játéka van, megengedjük hogy néhány dolgot elrontson amivel önmagát nem sebzi meg) nálunk nincs hisztizés, sírások stb... Már járkál, szalad és soha nem sérült meg. Tényleg minden pillanatát nyomon követjük és igyekszünk tartalmas napokat élni ahol ő is fejlődni tud. Tudom, hogy ha már közösségbe kerülne ahol, nincsenek vele minden percben nem lennének képesek ugyan erre. Így nagyon örülök annak, hogy sikerült ezt az életvitelt kialakítanunk. Persze néha mi is ki tudunk merülni mert számítógépnél dolgozunk (én programozó, párom webdesigner) és 1-1 szoros határidőnél bizony felváltva éjszakázunk a gépnél. De soha nem volt még példa arra, hogy egyikünk legalább ne tudta volna a kisasszonyt hajkurászni. Természetesen meg is látszik, hogy nem csak ügyes (már ő is eszik kanállal, bár még kézzel többször) de nagyon kötődik hozzánk. talán furcsa így kimondani, de barátnőm kislánya inkább a ,,felfedező" típus volt és nem nagyon játszott felnőttel hanem egyből az új dolgok érdekelték. Ha találkoztunk sosem láttam ölelgetni, puszilgatni az anyukáját. Míg az én kislányom ha valamit meg akar nézni, akkor magával húz és nekem mutatja, 10-15 percenként odajön megölelni, simogat és puszit ad. Ha fáradt ölbe kéreszkedik és átölel és elég neki ha simogatom a hátát és elalszik. Tényleg nagy a harmónia, amit én a bölcsis babán egyáltalán nem láttam. Biztosan gyerek függő is a dolog. Nálunk soha nem volt nélkülünk nagyszülőnél sem, aludni máshol pláne nem aludt még. 1 éves múlt. Rengeteg programot tervezünk minden hétre, de mindig együtt. Belehalnék, ha nem lehetne velem. Szerintem 10 perc múlva ráznám a bölcsi kapuit sírva, hogy adják vissza:D Nem ítélem el egyébként a bölcsis gyerekek szüleit. Nyilvánvalóan szükséges megoldás a gyereket elvinni. De nem tartom ,,jobbnak" minthogy a baba az anyukájával legyen csakmert szakemberek vigyáznak rájuk. Tudom, hogy senki nem tudná azt nyújtani a kislányunknak amit mi és meg vagyok győződve arról, hogy azért ilyen nyugodt a természete mert sikerült megfelelően kezelni azt a néhány kicsi hiszti-korszakot amik elkezdtődtek nála néhány hónaposan. Egyszer az egyik nagymama lelkesen ölébe alrébb vitte körbemutogatni az ismerőseinek minket mellőzve mire a kislányom egy idegen embertől elsírta magát. Soha nem csinált még ilyet! Mindig imádta az új embereket. Persze amint az én ölemben lehetett és úgy ment barátkozni vele a bácsi akkor már minden jól ment. Kell a gyereknek az anyai biztonság, hogy kiegyensúlyozott legyen. Ha elesik rám néz, hogy kell-e sírni:D Meg észreveszem, hogy rengeteg szituációban a tekintetemet keresi, hogy megerősítsem, hogy jó-e amit csinál. Kétlem, hogy egy bölcsiben erre lenne kapacitása a felvigyázóknak.
2012. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem hiszem, hogy lenne hátránya, ha jó a bölcsődei személyzet. Én beszélgettem a fiam bölcsijében egy gondozónővel. (Most van a beszoktatás, elég sokat dekkolok a folyosón) Ő mesélte, hogy pl: ég és föld a különbség azok között a kétévesek között, akik már egy éve idejárnak, és azok között, akik most jöttek. A régiek többsége már folyékonyan beszél, nagy részük szobatiszta, önállóan esznek, és szépen osztozkodnak a játékokon.

Nem lenézendő, ha dolgoznod kell. A mai világban nagyon ritka az a család aki apuka fizetéséből, anyuka GYES-éből, és a családi pótlékból meg tud élni egy évig, úgy hogy az ne okozzon gondot. Sajnos szeretettel és törődéssel nem lehet fizetni a közüzemi számlákat.

2012. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!