Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ötletek? Olyan anyukák írjanak...

Ötletek? Olyan anyukák írjanak, akik ilyen -olyan okból elapasztották a tejüket. Hogyan?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem viszonylag könnyen ment, nem tudom, hogy másnak hogyan. Elkezdtük a hozzátáplálást és kiváltottunk egy kaját, aztán egy hónappal később már az esti szopit is tejpéppel. Ezalatt az idő alatt szerintem fokozatosan csökkent a termelésem, mivel a kiváltáskor csak 1-2 napig éreztem, hogy feszesebb a mellem, de aztán beállt. Aztán szép lassan már csak a reggeli szopi maradt, majd azt is tápszerrel helyettesítettem és nem telt fel a mellem. A lényeg az, hogy kb. 2-3 hónap alatt vettem el fokozatosan tőle a cicit. Néha azért be volt kicsit durranva, főleg az elején, de aztán mégis alkalmazkodott a mellem a körülményekhez.

De sokan mondják a hideg vizes borogatást, homeopátiás bogyókat, meg szerintem fejben is el kell határozni, mert a tejtermelésben nagy szerepe van az érzelmeknek.

2009. aug. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-3 hónapot rá kell szánni, ha fokozatosan szeretnéd leválasztani a babádat.

Az én kisfiam mindig igény szerint szopizott. Amikor elhatároztam, hogy lassan ennek szeretnék véget vetni - még éjszaka is többször keltem hozzá - akkor elkezdtem a napközbeni szopikat csökkenteni. Ez kb. egy hónap alatt napközben egyre korlátozódott, ezután próbáltam az éjszakaikat is megvonni. Kb. két hónap alatt leszoktattam teljesen. Én zsálya teát ittam közben, azt hallottam, hogy tejapasztó. Nem volt gondom a mellemmel....ha egy kicsit feszült, fejtem egy picit, éppen hogy megszűnjön a feszülés.

2009. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én 3 hónapig szoptattam, aztán gyakorlatilag pár nap alatt elapadt a tejem, mert kórházba kerültem, 10 napig voltam bent, jegelnem kellett a hasam, el is apadt a tejci. De előtte a vizes borogatást mondták.
2009. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!