Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nurofen vagy Panadol?

Sz.mse kérdése:

Nurofen vagy Panadol?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a hatásosabb, s mennyibe kerülnek simán és receptre?

Most 11 hónapos a kislányom.



2012. szept. 24. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyiket sem írják receptre. Nekünk a Nurofen sokkal hatásosabb. Tartósabb, erősebb és gyulladáscsökkentő hatása is van. A Nurofen nálunk 1112 Ft, a Panadol 885 Nekem az egyik lurkóm nem bírja a panadolt (hány mindenféle paracetamol készítménytől) A kórházban is Nurofent adtak amikor bennt voltunk.
2012. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jó, ha mind a kettő van otthon ugyanis különböző a hatóanyaguk, így lehet egymás után váltásban adni pl nagyon magas nehezen csillapítható láznál. Egyébként általában a nurofent szoktam használni (vagy az algoflex baby-t mind a kettő ugyan az csak az utóbbinak jobban bejön a fecskendője, egyébként ibuprofein tartalmú a panadolban meg paracetamol van, de van akinek meg a panadol jön be jobban.

Olyan 1000-1200Ft körül van üvegje.

2012. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindkettőt használjuk váltásba ha nagy a gond. Mintha a Nurofen valamivel hatásosabb lenne, de nem esküdnék meg rá! 1000-1300között vannak.
2012. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mi Algoflex babyt haSZNÁLUNK
2012. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nurofen!! Paracetamolt próbálom kizárni az életünkből, de a 3 napos láznál sajna' felváltva kellett adnom. Első körben Nurofen, mivel sokkal "barátságosabb", mint a Panadol és társai.
2012. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom nem ez volt a kérdés, de én a helyedben kúpot adnék, mert az sokkal gyorsabban szívódik fel és így hamarabb leviszi a lázat.
2012. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Paracetamolt (panadol) könnyen túl lehet adagolni, nurofen biztonságosabb
2012. szept. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a Nurofen jó, a Panadol nem jött be. Mikor nem használt, nagyon bántam hogy kipróbáltam a jól bevált helyett. És az ízét is nagoyn szeretik a gyerekek.

Az egyik válaszoló írta, én is azt mondtom, hogy én is a kúpot szoktam használni, ha nagyobb a gond, és éjszakára mindig azt adok (Germicid-C ez receptköteles, de ha kérem a doki mindig ír, ha épp fogyóban van, hogy legyen itthon tartalék). Nálunk ez használ a legjobban, mármint a kúp és a Nurofen.

2012. szept. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fentiekben a 2 szer kombináláshoz hozzászólva:

"Sok gyerekorvos régebben azt javasolta, hogy a szülők váltva adjanak a gyereknek paracetamol- és ibuprofen-tartalmú készítményt, de mára kiderült, hogy ez hosszútávon veszélyes lehet, ugyanis a két gyógyszer kombinációja vesekárosodáshoz vezethet."

2018. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó:

Vesekarosodashoz akkor is vezet ha külön -kulon használják huzamosabb ideig, mert mindekettő a nemszteroidos gyulladáscsökkentők kategóriájából valók.

Kombinalva ugyanaz mintha ugyanazt adnád huzamosabb időn keresztűl.

A lényeg az ha 1-2 nap alatt nem szűnik meg a lázas allapot antibiotikumot kell kapj mert nem szabad ezeket hosszabb ideig használni a mellékhatások miatt.

Egy gyógyszertári asszisztens

dec. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!