Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos körüli babának Ti...

20 hónapos körüli babának Ti milyen ételeket adtok? A "virsli, felvágott, pom-bear" kategória nem ide tartozik.

Figyelt kérdés
Kérdezném az olyan anyukáktól, akik szintén szeretnék minél egészségesebb ételekkel táplálni gyermeküket.

2012. szept. 26. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
elég tágan fogalmaztad meg a kérdést, melyik étkezésre gondolsz? 19hós a lányom, ugyanazt eszi, amit mi, a héten eddig rakott kelbimbó volt, tepsis burgonya, ma tejszínes kapros csirkemellfilé párolt rizzsel, kukoricával, holnap sárgaborsófőzelék lesz virslipörkölttel. Ha nagyon csupahús-csak köret az ebéd/vacsora a férjem miatt, akkor a gyerek kap mellé nyers zöldséget, naponta kétszer eszik gyümölcsöt,reggel-este tejet iszik, sütit ha mi is eszünk havi 3-4 alkalommal max. Nem mumus a vajas/sajtos kenyér zöldséggel, felvágottal, sem a virsli mustárral, paradicsommal/uborkával. Szóval ő ugyanazt eszi, max kap hozzá extra zöldségkiegészítést.
2012. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam így, mert én igyekszem minél későbbre tolni a mesterséges adalékokban, tartósítószerben, ízfokozóban, és húsipari hulladékban bővelkedő élelmiszerek "bevezetését". Szerintem egy ekkora babának még nagyon korai ez a sok méreg, ami számunkra már sajnos megszokott.
2012. szept. 26. 16:26
 3/7 anonim ***** válasza:
ezen én kb 1 éve rágódtam sokat, aztán beláttam hogy ilyen világban élünk és örökké nem kímélhetjük meg őket tőlük. Amit tudok (tartósító, ízfokozó) igyekszek kihagyni az étkezéséből, de sterilen nem ehet, ez anyagilag sem fér bele, de ha belegondolok hogy nemsokára majd máshol is eszik, bölcsi, ovi és szokott a nagyiknál is, akkor belátom hogy kivitelezhetetlen. Kell valahol egy egészséges egyensúlynak lenni.
2012. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én babám 24 hós, bio ételek, bio gyümölcs, semmi káros anyagot tartalmazó ételt nem vettem(legalábbis nem volt feltüntetve)Ez ment másfél éves korig, és szopizott is.

Aztán most ott tartunk két évessen, hogy nagyon rossz evő alig eszik meg valamit.

Szóval mindent próbálgatok .Virslit veszek neki ami szinte mindentöl mentes és 97% pulykahúsból készül,teljes kiőrlésű kenyeret , amit piritva szeret foghagymával.Szereti még a halat simán sütve minden köret nélkül ( mi fogjuk).

Banán,szőlő,barack,alma, amit csak tejpépben fogad el.

Halászlé is amit még megeszik.

Én azt hiszem az elején megalapoztam az egészséges táplálkozását a kicsinek, de most ott tartunk, hogy nagyon rossz evő, nagyon válogat és két kezemen megszámolom ahány féle kaját elfogad.Én mostmár adok neki tejszeletet, és olyan dolgokat is sajnos amit nem jó szívvel teszek, de örülök, hogy egyáltalán eszik.sokat gondolkoztam azon, hogy lehet én rontottam el azt, hogy lassan orvoshoz viszem mert annyíre keveset eszik és megválogatja mit.(egyébként nem vékony).Ne haragudj, hogy nem adtam itt sok ötletet, de én is nagy híve vegyok az egészséges ételeknek, és próbálom is követni akár milyen nehéz is lesz.

2012. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,az ötleteket! Megmondanád, hogy melyik az a virsli, amiben nincs annyi adalék? Azzal én is megpróbálkoznék...

Mellesleg, hál'istennek, a picim nem válogatós. Eddig mindent megevett, amit csak adtam neki, és sokat is eszik. Nem hiszem, hogy a későn bevezetett felvágott-evés majd gondot okozna. Egyébként igyekszem minél változatosabban főzni neki. És nem adok neki rágcsálnivalót két evés közt. Lehet, azért is eszik ilyen jól...

2012. szept. 26. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi Németországban élünk , és én itt veszem neki ezt a virslit.

Edeka a bolt neve , sajni szerintem nincs ilyen otthon.

2012. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen..., ettől félek én is. Mint ahogy tartósítószermentes sajtot sem találok neki itthon.
2012. szept. 27. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!