Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki világosítson már fel...

Gold0609 kérdése:

Valaki világosítson már fel hogy milyen papírok kellenek még? Elég ha én megyek be a nőgyógyászhoz ilyen igazolásért? Vagy már oda is kell a párom? Egyáltalán mi ez a papír? Nem elég a terhességi kiskönyv?

Figyelt kérdés
Párommal nem házasodtunk össze, de szólt a védőnő h kellene apasági nyilatkozat a nőgyógyásztól. Én ezt annyira feleslegesnek tartom...
2012. szept. 26. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:

nőgyógyásztól? :O

önkormányzattól kell kérni az apaságit, nálunk legalábbis és igen, kell apa is és egyáltalán nem felesleges ez a papír ha azt szeretnéd, hogy a születési anyakönyvi kivonatban a párod legyen beírva az apa rovatba.

de hogy nőgyógyász adná, ezt még soha nem hallottam :O

2012. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindez a cécó csak akkor szükséges, ha azt szeretnétek hogy a baba az apja családnevét kapja. Ha nem intézitek el az apaságit(vagyis nem töltesz ki semmilyen papírt és nem intézkedsz) akkor automatikusan az anya családnevét kapja a pici.

A nőgyászodnak mond meg apasági nyilatkozathoz kérsz igazolást, ők tudják mi ez, nekem kb félperc alatt kitöltötte, aláírta, lepecsételte.(ehhez nem kell a párod!) Ha ez megvan a akkor a pároddal együtt bementek az illetékes önkormányzathoz a kis könyveddel és ezzel a papírral és ott elintézitek.(személyi, lakcímkártya legyen mindkettőtöknél)

2012. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász a terhesség tényét, a szülés várható időpontját és a fogantatás vélt dátumát írja le.

Kellenek az irataitok (személyi, lakcímkártya) és ha elvált vagy, a válási anyakönyvi kivonat.

2012. szept. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nőgyógyásztól egy papír kell, hogy terhes vagy és kb mikor fogant. Ezzel kell menni az önkormányzathoz az apasági nyilatkozatot megtenni, de csak akkor kell, ha azt akarod, hogy bekerüljön ő mint apa az anyakönyvbe.
2012. szept. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az apaságit a gyámhivatalnál kell intézni. Legalábbis májusban még oda kellett menni. A várandóságodat a kiskönyv bizonyítja.
2012. szept. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: a kiskönyvön előtt is kaptál anno a nőgyógyásztól egy db papírt, hogy bizonyított a terhességed, élő embrió stb, kb. kétsoros.
2012. szept. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!Sokat segítettetek!!Teljesen ledöbbentem, mikor mondta a védőnő h a nőgyógyásztól kérni kell igazolást az apasági nyilatkozathoz!! azt hittem elég a kiskönyv, de megszokhattam volna már h Magyarországon minden annyira körülményes!!! :( :(

Még egy kérdés!!!

És ezeket a GYes, Gyed dolgokat ráérek a baba születése után intézni? ennek is valaki tudja a pontos menetét?

2012. szept. 27. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!