Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha Chamomillát használunk...

Ha Chamomillát használunk fogzásra, attól Dentinoxal néha napközben bekenhetem az ínyét?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondta hogy nem lehet használni a Dentinoxot a Chamomillával. Tényleg így van?
2012. szept. 27. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem a védönö azt mondta lehet,a doki meg azt hogy a dentinox nem igazán használ, mert nem az íny felső része fáj hanem a foggyökér,azonkívül a túlzott használat hasmenéshez vezethet,mert ugye lenyelik,így én nem használom csak a chamomillát.de a barátnőm pl lefekvés elött mindig bekeni a picinek és ö is használja a chamomillát is...
2012. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet, mert a Dentinoxban lévő mentol erősen befolyásolja a homeopátiás szer (Chamomila) hatását.

Ez egyébként mindenre igaz, ha Stodalt iszol, ne használj mellette Tantum Verdet-t, stb.

2012. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsóval egyetértek. A frezyderm fogínyápoló gélt viszont szerintem lehet vele használni, mert az nem mentolos. Mi is azt használjuk, eddig bevált.
2012. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A homeopátiás bogyó bevétele előtt és után 10 percig nem szabad mentolosat enni, egyáltalán enni-inni. Azon kívül lehet. Így akár a Dentinoxot is használhatod nyugodtan!


Ha nem így lenne, akkor akár fogat sem lehetne mosni azokon a napokon míg homebogyót szedsz? Vagy milyen időtávon belül?!


Én használtam a babámnál mindkettőt, a Chamomilla belülről hat, a Dentinoxot meg akkor kentem az ínyére, mikor mondjuk nem tudott elaludni a fájdalomtól,de állati álmos volt. Arra az egy percre míg "elájult" érzéstelenített. Illetve ha ugyanezért felsírt, míg álmában gyorsan bedörzsöltem, és aludt tovább.

Nekünk ilyen módon csodaszer volt!

Igaz, csak az áttörések előtti 1-2 napon használtam.

Jó még a Viburcol kúp is!

2012. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Evelin, látom nagyon okosnak képzeled magad, de az az igazság, hogy amikor homeopátiás vagy Schüssler-készítményt használok, akkor nem metolos, hanem kifejezetten homeopátiás fogkrémet használok.

Ha gondolod, szívesen másolok ide neked oldalakat, hogyan kell használni a homeós szereket. Pl:


"A homeopátiás gyógyszerek alkalmazásával egyidőben (+/- fél óra) tilos

illóolajat is tartalmazó (mentolos, eukaliptuszos) cukorkát szopogatni, és nem

szabad intenzív illatú fogkrémet használni.

A kezelés ideje alatt aromás anyagokat tartalmazó kenőcsöt (pl. kámforos)sem szabad alkalmazni, mivel ezek jelentős mértékben képesek befolyásolni a homeopátiás gyógyszer hatását."


Nekünk homeopátiás gyerekorvosunk van, mesélte hogy napokig nem gyógyultak a szerektől a gyerekek, mire kiderült, hogy a szülők közben Baby Luuf kenőccsel kenték a gyereket....

2012. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szép ez a stílus! Nem engem minősíteni jöttél ide remélem!

Egyébként meg:

"A homeopátiás gyógyszerek alkalmazásával egyidőben (+/- fél óra) tilos

illóolajat is tartalmazó (mentolos, eukaliptuszos) cukorkát szopogatni, és nem

szabad intenzív illatú fogkrémet használni."

Ez mért cáfolja azt amit én írtam, ok nem 10 perc hanem fél óra, rendben. De az akkor sem ugyanaz mint az egyáltalán nem szabad!

Én meg nem használtam homeopátiás fogkrémet még soha, és használnak a homebogyók, a gyerek is használta a fent leírtak szerint mindkét szert és használt.

Én csak a saját tapasztalatomat és információimat írtam ide, elvileg segítségképp,mert ez az oldal arról szól,hogy kíváncsi a kérdező sokak véleményére. Arra szerintem senki sem kíváncsi, hogy itt ki az okosabb!

DE természetesen Te vagy az okosabb, nyugodj meg!

Bocs kérdező, nem tudtam csöndben maradni!

2012. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!