Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy elmúljon az...

Mit tegyek, hogy elmúljon az idegességem? Lassan megzavarodok az idegtől.

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos. Nagyon korán, két hetes korában kezdtem dolgozni. Azóta folyamatosan dolgozom. Egyedül nevelem, mert az apja nem vállalta sem fizikailag, sem anyagilag nem segít. Mindig olyan ideges vagyok, hogy sírni tudnék. Mindent nekem kell intéznem. Állandó határidőim vannak a munkámban. Minden már azonnal kell. De a baba már azonnal éhes, már azonnal peluscserét igényel, már azonnal dolgoznom kell. Mindig le vagyok maradva a munkákkal, a gyerekkel pedig nem tudok 100%-osan foglalkozni. Sokszor még főzni sem tudok Neki, bébiételt adok. Van hogy egész nap itt játszik mellettem 10 hónaposan egyedül, mert dolgoznom kell (szinte órákig hozzá sem szólok). Heti 3-4 napon itthon sem vagyok. De ha nem megyek dolgozni, akkor is hívogatnak, vagy kérdés van, vagy sos meló. Még a játszótérre sem tudtunk soha lemenni fél óránál hosszabb időre, mert vagy boltba kell mennem, vagy onlinepiactéren vásárolt ruhákért kell mennem Budapest másik felébe (cipelve a gyereket, hogy addig is együtt tudjunk lenni). Még így sem elég a pénz, a kevés megtakarításomat használom fel; folyton azon gondolkodom, hogyan spóroljak. Igaz, hogy Anyukám segít, vigyáz a gyerekre, néha főz vagy takarít. De egy napra mindig kb. 5 elintézni való van; állandóan rohanok és amikor a gyerek sír, már olyan feszült leszek, hogy sírni kezdek és ordítani szeretnék. Nem tudom már meddig lehet bírni ezt a feszültséget.


Lehet erre egy válasz sem fog érkezni, de legalább kiírtam magamból :-( mert a környezetmben, ha valakinek mondom, csak azt tudja válaszolni, hogy muszáj, kitartás, stb. ezt én is tudom :-(


2012. szept. 27. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is egyedül nevelem a lányom, és én a gyest szeretném letölteni itthon, már csak fél évem van belőle.

Egyetlen megoldásom az volt, hogy szüleimnél lakok és a rezsire minimálisat kérnek, viszont én is vásárolok itthonra ételt is.

Ezt összvissz 40.000 ft-ból.

Valami hasonló megoldást nem tudsz?

2012. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom szegény kicsit hogy nem játszol vele unatkozik.

de téged is megértelek hogy te azért gürizel hogy neki és neked legyen ! ha már apuka lelépett..de tartásdíjat kötelessége fizetni a bíróság szabja ki ha van róla apasági nyilatkozat nem?

egyébként merre laksz?!

2012. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ritkán javaslom ezt, de a te esetedben azt javasolnám, hogy tedd be bölcsibe. Ott legalább van napirendje, ami biztonságot ad neki, állandó gondozónők, kap normális kaját. Te pedig behozod a munkát, délutánra marad időtök egymásra. Sokkal jobban jártok mind a ketten. Feszült anya mellett sérülni fog. Jobban, mint, ha bölibe megy.
2012. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem is hittem volna, hogy erre a panaszáradatra valaki reagálni fog.

Sajnos nem tudok a szüleimhez költözni, mivel Budapesten élek, az Anyukám lakása pedig vidéken van, ahol nincs munkalehetőség. Lakáshitelem van. ha kiadnám albérletbe a lakást a hitelt nem fedezné teljes egészében...

Ha bölcsibe adnám a GYED-et le kellene mondanom, ami nagyon sok pénzkiesés lenne.

Tovább fokozza a problémát, hogy a gyerek nélkül már nem bírok ki többet. Így is, amikor megszületett és csak 1-2 hónapos volt, előfordult, hogy napokig nem láttam, mert éjjel nappal dolgoztam és csak 3-4 órára jöttem haza, míg a kanapén aludtam pár órát.

A megoldás az lenne, h a valahogyan össze tudnám szedni a gondolataimat, beosztani az időt és mindig 100%-osan oda koncentrálni arra, amit éppen csinálok. De az a bajom, hogy pont ez nem megy :-( fokozva egyébként a nem kis lelkiismeret furdalásom.

2012. szept. 27. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Feketén dolgozol hogy gyed-en vagy??

Akkor a magánbölcsi vagy a bébiszittert javasolnám!!!

2012. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kicsúszott a lábad alól a talaj!Bepánikóltál és csak az idő telik,de az gyorsan.A munka felhalmozódik a gyereked felnő..."Még"10 hónapos a pici,de ahogy növekszik sokkal több türelem és figyelmet kell rá fordítanod,mert így olyan dolgokról fogsz lemaradni, amit nem tudsz vissza csinálni.Gondolkodni kell mi is lenne jó nektek.Ilyen szomorú világot élünk,hogy csak az iga,gyereknevelés,család,-és ezt mind a nőnek kell végig csinálni!Nagyon sajnállak és bízom benne,hogy rendbe jössz.
2012. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most hogy az első válaszoló írta, azt jutott eszembe, hogy milyen jó lenne, ha összeköltözhetnél egy vele hasonló anyukával. Ő mindig otthon lenne, törődne a gyerekekkel, elmenne boltba, postára, főzne, takarítana, stb, neked "csak" dolgoznod kéne, és több időd jutna a kisfiadra. Még ha a másik anyuka gyesen lenne is.


Lehet hülyeség, csak eszembe jutott.


Sajnálom hogy ilyen nehéz helyzetben vagy, de ahogy már előttem is írták, gyerektartást kicsikarhatnál apukától bíróság által. Anyagilag könnyebb lenne kicsit.

2012. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Először is, nyugodj meg! Ingerült, feszült, és ideges vagy, de ne legyél. Ne görcsölj rá ennyire a dolgokra. A házi munka megvár, ahogy a bevásárlás is. Kicsit ülj le, higgadj le, és gondold át a dolgokat ésszerűen. Először is: Van-e a gyermekeddel napirendetek? Én biztos ezzel kezdeném, vezess be egy napirendet, ami tartalmazza, hogy mikor keltek, mikor eszik, fürdik, alszik. Délelőtt menjetek el sétálni, közben intézzétek el az ügyeket, vásároljatok be. Utána ebédre hazaértek, majd gondolom alszik a picid. Amíg alszik, dolgozz. Felkelés után együtt tegyetek rendet, és ha van még munkád, fejezd be. Az este pedig csak a tietek legyen, amikor már nem csinálsz semmit, csak babázol, fürdetsz, és altatsz. Ha így be tudnád osztani az időd, és ezt be tudnád vezetni, hidd el, hogy sokkal könnyebb lenne az életetek! Szedj magnéziumot, az is segít a kimerültségen, ingerlékenységen. És ne vedd ennyire komolyan a dolgokat. Dolgozol, hogy legyen mit ennetek, hogy jobb legyen a gyermekednek is. És ha nem főzöl akkor mi van? Szerinted hány anya ad még bébiételt a gyereknek? Rengeteg...

Szóval, no stressz! Egy jó időbeosztás, kis lazaság, és minden oké lesz!

2012. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

1. kérd meg anyudat, hogy minden napra főzzön Nektek, fizess bele az alapanyagba.

2. bölcsi!!!!

3. tudom, ez nem fog Neked tetszeni, de úgy érzem, lehetne a napodon kicsit változtatni, fontossági sorrendet felállni, kicsit optimalizálni a kötelességeidet.


Én ikreket nevelek egyedül. Még nincsenek két évesek, már hónapok óta dolgozm 4 órában, addig bölcsiben vannak. Mire hazaérek, anyu elhozza őket a bölcsiből, én itthon lefektetem őket, amíg alszanak, kicsit pihenek én is. Aztán amig uzsonnáznak, gyors porszívózás, felmosás, portőrlés, teregetés, mikor melyik.

Aztán le sétálni, és már itt az este.

2012. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd, mi tanácsolhatunk dolgokat a végtelenségig, de azt te is tudod, hogy ebben a helyzetben bármilyen döntés LEMONDÁSSAL is jár. Olyan ötletet ne várj, ami ezt megspórolja neked, mert a jelen helyzetben nincsen. Érdemes egy lapra leírni, hogy a döntések és lehetőségek mellett és ellen mi szól.

Ami biztos, hogy a jelenlegi helyzet nem tartható következmények nélkül sokáig.

A jogi lépéseket nem beszéltük át, pedig ez is nagyon fontos lenne. Jelenleg egy mártír helyzetbe teszed magad, csak az önsajnálat nem segít. Anyagilag is mindenképpen kell egy számfejtés, hogy mennyi az a minimum, amiből extra kiadás nélkül kijöttök. Ha főzöl, rengeteget spórolsz a kaján. Egyszer érdemes egy hétre előre főzni és lefagyasztani a kaját. A húst pűrésíteni és jégkockatartóban tárolni. Sokan így csináljuk.

Inkább a GYEDről aló lemondás, mint, hogy szétessetek teljesen.

És, mint írtam, lemondás nélkül nincsen megoldás.

2012. szept. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!