Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok a tölcsérmellkasról?

Mit tudtok a tölcsérmellkasról?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak ezt diagnosztizálták.Van itt olyan anyuka akinek a gyermeke ettől szenved?És mit tudtok róla?
2012. szept. 28. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A lányom született igy, csak mütéttel lehet rendbehozni. Ezt annak idején 6 éves kor alatt nem végezék (lehet,hogy azóta megváltozott). Akkor pár napig kellett a kórházban lennie a mütét után, otthon sokßaig kellett gyógytornßara járni vele, de teljesen rendbejött.


Biztos lesz, aki elkezdi, pici kortól kell vele járni tornára meg úszásra, de ez nem ér semmit, a lányom elöbb tanult meg úszni, mint menni, az elsö héttöl kezdve tornáztattuk, mégsem használt.

2012. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is volt. Annyit kell tudni róla, hogy ha enyhe, akkor úszással tökéletesen korrigálható. Nekünk hála isten ez segített. De ha durvább, akkor ahogy fejlődik, összenyomhatja a mellkasi szerveit, ezért meg szokták műteni. Valami fémdolgot helyeznek be, ami kitágítja a mellkasát. Bocsi, hogy ilyen egyszerűen fogalmazom, de erről nem tudok sokat, mert nem kellett szerencsére. Nektek mit mondtak? Nem javasoltak gyógyuszit?
2012. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk (az elsö vagyok) nem kellett semmit beépiteni, Pesten más módszerrel operálták, csak a csontokat kellett kicsit "átrendezni".
2012. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hála nekünk nem olyan "súlyos",hogy most beférne az ember ökle..Úszást azt ajánlották!Csak ha most elviszem úszni,akkor teljesen elfog neki múlni vagy nem?ezt nem tudom..Valakinek eltűnt a mellkasáról a deformitás?
2012. szept. 28. 22:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Eltűnni sajnos sosem fog, de az úszással javulhat. Annál is inkább, mert írod, még műteni sem kell, akkor még esélyesebb, h az úszással változik.
2012. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia,én egy 16 éves fiú vagyok,aki ebben a betegségben szenved!Serdülő korban jelent meg nálam(14 év körül),anyukám testvérétől örököltem,de ő már így született!Nem láttam,még neki mennyire súlyos,de azt mondta nem fáj semmije(+még cigizik is)!Van egy új fajta műtét a Nuss,egy vasat helyeznek be és avval fordítják ki!Legjobb elvégezni 10-15 éves korban!Kitől örökölte a betegséget?Én otthon szoktam edzeni,nekem nem annyira súlyos,2cm mélyen van bent a mellkasom!Remélem egy picit segítettem!
2012. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom is így született (fogalmunk sincs kitől örökölte).Neki az ortopéd orvos szerint közepes fokú.Én járok vele gyógytornára,sőt amint lehet úszni is viszem.Elmúlni nem fog (sajnos...) egyiktől sem,de segítenek abban,hogy jobb legyen a tartása,a vitálkapacitása. Ezek fontosak,mert ugye náluk kisebb a hely a mellkasban.Később műtét jöhet szóba(Nuss műtét),ha problémát okoz a szívével v. a tüdejével kapcsolatban,vagy ha őt esztétikailag zavarja.Illetve olvastam még a vákuumharangról,mint lehetséges terápiáról,csak sajnos hazai tapasztalatokat nem nagyon találtam.
2012. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kokomac válasza:

Szia!Úgy látom több fórum is foglalkozik ezzel a témával ezért ide is megírom a tapasztalataimat! A fiam 10 éves és ő is ezzel a problémával küzd. Minden lehetséges fórumot, orvost és gyógytornászt, uszodát végigjártunk vele de sehol nem tudtak érdemben segíteni, mindenki a műtétet javasolta végül. Makacs sportoló ember lévén nem nyugodtam bele a dologba. Kisebb autodidakta tanulmányok után készítettem a gyereknek egy edzéstervet főképp a kritikus területre koncentrálva a Pectoralis minor-ra, ez az izom a Pectoralis major alatt húzódik, és segíti annak munkáját a nyomások és az áthúzó mozdulatok során. Feladata emellett még ami esetünkben a legfontosabb a bordák megemelése, valamint a vállöv előre és lefelé húzása.Nézd csak meg az eredését és a tapadását és megérted. Stabilizálja a lapockát is, amivel tovább segíti a nagy mellizom munkáját.

A lényeg hogy a megfelelő izmok edzésével korrigálható a probléma, persze ez nagymértékben függ a deformitás mértékétől is. Mivel minden izom csak húzó erőt képes kifejteni így logikus hogy ebben az esetben főleg a bordákhoz és szegycsonthoz tapadó izmokat és szalagokat kell főképp edzeni hogy lassan de biztoan kiemeljék azt a normál helyzetbe. Kiemelten edzeni kell továbbá a komplett váll és hátizomzatot is a helyes testtartás kialakításához, de ne hanyagold el a hasad edzését sem, biztos furcsán hangzik de utóbbinak is fontos szerepe van a gyógyulásban. Főképp a hasizom felső részének. Visszatérve a fiamra mióta(10hónap) az általam kidolgozott módszerrel edz folyamatosan és látványosan javul az állapota. Decemberben voltunk legutóbb ortopédián ahol az orvos is kellőképp elcsodálkozott az eredményen és hitetlenkedve vizsgálgatta a srácot. :) Eddig csak pozitív tapasztalataink vannak és úgy néz ki hogy már az orvos sem akarja annyira a műtétet. Üdv!

2013. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!