Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok segíteni? Nem tudok...

Tudnátok segíteni? Nem tudok hova menni a babámmal!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen elvagyok keseredve! Tavaly télen is(már terhes voltam) nagyon penészedett a házunk. Most,hogy már éjjelre 1x-2x bekapcsoltuk kicsit a gázt,megint előjött a penész!

Nagyon sok helyen,szerte az egész lakásba! Ma fél délelőtt domestosoztam a falat,mert az talán nem annyira büdös,mint a szavó. sokat szellőztetünk meg már 2x újra festettünk...

Azt is tudni kell,hogy a penész miatt már kidobtunk egy szekrényt,ágyat kanapét is,mert annyira bepenészedtek!

Nagyon féltem a babám,de nem tudok hova menni vele! :((((

Mit csináljak? Köszönöm


2012. szept. 29. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg olyan festéket kéne beszerezni, ami penészgátló, és szakemberrel lefestetni a falakat! Szülőkhöz, esetleg barátnőhöz nem tudtok menni 1-2 napra?
2012. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom anyagilag hogy álltok, de szakember segítségét kellene kérnetek. A hőhíddal lesz valószínűleg a probléma. Elvileg a mennyezet szigetelésével és gipszkartonozással megszüntethető.
2012. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tavasszal olyan festékkel lett lefestve az egész ház,ami direkt ilyen penész ellen jó,még valami folyadékkal is be lett kenve a fal festés előtt. :(

Milyen szakemberhez lehet fordulni?

2012. szept. 29. 13:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nélunk is penészesedett a fal, a párom mindig sagrotánnal fújta be és akkor pár hétig nem jött elő.

Azt hiszem a Müllerbe lehet kapni penész ellen, és zöld a flakonja.A domestostól nem büdösebb.

Még páraelszívót is használtunk.

De aki a hőhídról írt szerintem igaza van,azt sajna nem tudom szakembert hol lehet találni.

2012. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Húú mi is így vagyunk..:( Bár azért bútorokat még nem kellet kidobnunk hálistennek.Nagyon sajnállak! Szerintem ezt csak a teljes nyílászáró csere, belső szigetelés oldaná meg.Tök mindegy mivel festesz.Bár talán a mész ami valamit segít a dolgon.Viszont ha már színezett ugyan ott vagy. Sajnos ezek nagyon drága dolgok! Mi is szazvóztunk tavaly állandóan.
2012. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, milyen a házatok? ha vályog akkor tudok megoldást, nem kell semmi drága vegyszer...nálunk teljesen elmúlt a penész.
2012. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A festék boltban lehet kapni syl-fix a neve. Mi panellben lakunk de a mig le nem szigetelték nálunk is volt penész. Ettöl ugy el mult , hogy soha nem jött vissza. És nem büdös egyálltalán. Ez olyan flakonban van mint az ablaktisztitó.
2012. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Régebbi téglaházban lakunk sajnos. Már az összes nyílászárók is lelettek cserélve tavaly...de most megint előjött a penész. :(
2012. szept. 29. 21:17
 9/11 anonim ***** válasza:
sajnos a nyílászárók lecserélése sokszor még ront a helyzeten. Pont az a probléma hogy nem szellőzik rendesen a ház, ezért penészesedik. Mekkora a páratartalom? 50-60 között jó, a fölött én páramentesítőt használnék. Szellőztessetek sokat és vigyázzatok a csodaszerekkel, mert sokszor ha lekened a falat teljesen megfosztod attól hogy lélegezzen, így bepenészesedik. Én vagyok a vályogos, nem tudom hogy téglaházra is jó-e ami nálunk bevált de azért leírom. Nálunk is mindenféle injektálást és egyéb drága külső és belső üvegfestéket (ha jól emlékszem), vakolást és ki tudja még mit javasolgattak. Annyira drága lett volna mindegyik megoldás hogy szerencsére tovább kutakodtam, míg végül valaki azt javasolta hogy verjük le a cementes burkolatot és sima mésszel vakoljuk be - mindenféle cement nélkül, majd mészfestékkel fessük le. Nagyon olcsó megoldás és hál istennek segített. Nehezen találtunk embert rá aki megcsinálja, mert nehéz mésszel dolgozni, de rabic hálót használva nem lehetetlen. Nem tudom nálatok ez megoldás lenne, de emlékszem amikor nálunk ez volt én is nagyon el voltam keseredve. Remélem megoldódik.
2012. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,csak az a baj,hogy most így október küszöbén megint festeni nem tudom,hogy jó ötlet lenne e ,hiszen télre megint nem száradnának ki a falak..ha tudtam volna,hogy ez lesz akkor persze nyáron megcsináltattuk volna...Egyébként direkt fa ablakok lettek véve,hogy tudjon "lélegezni".
2012. szept. 29. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!