Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit egyen a baba? SOS

Mennyit egyen a baba? SOS

Figyelt kérdés
Mennyit kell ennie egy kethetes babanak? Kisfiam 18-an (kedden) szuletett 3270g es 48cm-el. Vasarnap jottunk haza a korhazbol 3340g-al. Most kedden lesz 2 hetes. Beba pro HA strart tapszert eszik. Most 100ml-t eszik egy evesre. Altalaban 3 orankent koltom. Nagyon aliszekony is, magatol nem kel fel, volt mar hogy kiprobaltam, es 6orat aludt napkozben. Tovabb nem akartam varni, keltettem. Nem sarga. A korhazban azt mondtqk nincs baja, lehet az altato hatasa z majd elmulik, mert csaszarom volt. Be is aludt tole, ujra kellett eleszteni. Lehetseges, hogy meg mindig annak a hatasa? Ha jelzi is hogy ehes 2 szivas utan bealszik a cilumisuvegen. Nagyon sok ido mire megeszi az adagjat mert mindig koltogetni kell, ha elbeszem sir. 2 hetes baba mennyit eszik? Bocsanat ha ossze hadartam, csak elegge ketsegbe estem, hogy nem tudom jol csinalom-e a dolgokat. Elore is koszonom az ertelmes valaszokat!

2012. szept. 29. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babám 3100 gr-al született. Császáros voltam és tápszeres.

Két hetesen kb. 70 ml-t evett naponta 7-szer.

Most 7 hetes és még most is alig tudok 100 ml-t belediktálni egyszerre.

2 hetesen még az enyém is evett-aludt, ma már visszasírom azt az időszakot. Akkor még szinte végigaludta az éjszakát én is költöttem.

Ma már kel magától.


Ha ez magnyugtat nekem a doki és a védőnő is azt mondta, hogy testsúlykilogrammonként 150ml-t kell megenni naponta összesen

2012. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Való színű vas hiányos a baba azért alszik olyan hosszúkat. Nappal 3-4- óra hossz egyszerre elég, éjjel 6 órai folyamatos alvás elég. Ennyi idő elteltével fölkel ébreszteni, mert annyira kiéhezik, aminek rossz hatása lehet. Első hetekben szokott ilyen előfordulni, de magától megszűnik ahogy erősödik a baba. Az evés mennyisége az jó, de köztes időben ha föl lesz majd teát is adni neki, mert tápszeres babáknak kell.

Különben két, három hét kell mire be áll a baba is meg a Mama is!

2012. szept. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. 2. Valaszolo: milyen teat szabad neki adni? Kamilla tea?
2012. szept. 30. 12:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az 1-es vagyok. Nekem a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy teát nem szabad adni, csak babavizet, de azt sem kötelező. Az enyém nem is iszik, mert rögtön kibukja. Csak a bukós babáknak való tápszert kapja semmi mást.
2012. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!