Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyulladt, piros ínyre tudtok...

Gyulladt, piros ínyre tudtok ajánlani valamit 2 évesnek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Lányomnak nem rég volt begyulladva az ínye és a fogai. A doktorno azt tanácsolta, hogy igyon kamilla teát pár napig a rendes tea helyett és kenegessem olyan krémmel,ami a fogzásra van. Abban van bájdalomcsillapíto és gyulladáscsokkento. En még plusszba vettem neki szájvizet (gyerekeknek valo) és napi 3x átkentem az ínyét. Második nap látványosan javult és el is mullott a gyulladás.
2012. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!Először is köszönöm a válaszod.

Azt megkérdezhetem,hogy mitől volt begyulladva az ínye kislányodnak?

A fiam elesett még augusztusban,beütötte a fogát,nagyon vérzett neki és azóta be van gyulladva az ínye azon a részen,azaz a felső négy fogánál.De egyébként az a négy fogacskája romlásnak indult egy ezelőtti hisztis balesetének okából(kisebb korába beverte a kiságyba).Lehet a szuvasodás is az oka?Bocsi a sok kérdésért,de eléggé aggasztó,hogy ebben a korban már romlik a fogacskája,pedig mossuk.Milyen szájvizet használtatok?

2012. okt. 2. 13:45
 3/5 A kérdező kommentje:
ja és a krémre a dentinoxra gondolsz?
2012. okt. 2. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mitol gyulladt be. O is esik eleget, o is elesett agusztusban, vérzett az orra is, de ez eszembe sem jutott. Meg minden hulyeséget a szájába vesz. Csak arra lettem figyelmes,hogy az egyébként a jolevo kislányom nem akar enni. Es mikor játszottunk kinyitotta a száját (fejjel lefelé tartottam) megláttam a gennyzacskot a felso fogacskáknál. Pontosan nevet nem tudok mondani, mert Szlovákiában élek. Olyat kérjél, ami kamillát is tartalmaz (fogzásra használjuk). Fogat mi is mosunk tobb kevesebb sikerrel (attol fugg, hogy hogyan hagyja). Azt hiszem, hogy Listerin szájvíz van (6 éves kortol ajánlott málnás ízesítéssel). Vatát csavarok az ujjamra és ugy kenem vele a száját és a fogait. Azota heti 1x megcsinálom.

Jaj és még azt javasolta a doktorno, hogy pépesített ételt adjak neki pár napig. Ha tudok még segíteni, nyugodtan írj pivátot.

2012. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :)
2012. okt. 2. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!