Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mossátok a babátok...

Hogyan mossátok a babátok fogait? Babafogkrémmel, vagy elég a nedves pelenkás áttörlés? 8 hónapos a babám,2 (fél) foga van.

Figyelt kérdés

Találtam egy babafogkrémet: Nenedent, de nagyon drága, van ennél kedvezőbb árú?

A Chicco babafogkrémet hány hónapos kortól lehet használni, nem tudjátok?

Találtam még Gabi babafogkrémet, de az csak 1 éves kortól van.

Köszönöm a válaszokat!


2009. aug. 4. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én a nenedentet használom, van a dobozban hozzá való "fogkefe" szilikonból. A többi fogkrémről azt hallottam, hogy akkor ajánlottak, ha már ki tudja köpni. A nenedentet nyugodtan lenyelheti, azért adható ilyen piciknek is. Én minden nap (bár mostanában hanyagoltuk kicsit, mert fájt az ínye és nem akarta) egyszer átmosom, inkább játéknak fogjuk még fel. :) 14 hós kislány anyukája.
2009. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

addig, míg nincsen 4 egymás mellett álló fogacskája, nem kell mosni neki. bőven elég, hogy ahogy írtad nedves pelenkával, vagy egy kis ujjadra tekert gézzel végigsimítod a fogait. utána sem szükséges még eleinte semmilyen fogkrémet használni. vannak babafogkefék, amikkel át kell dörzsölgetni masszírozni a fogacskáit.

az egyetlen lényeges dolog, ha babafogkrémet veszel, hogy olyan legyen, amit nem kell kiköpni, hanem lenyelheti. az összes többit csak akkor használd, ha már el tudod neki magyarázni, hogy ki kell köpnie a fogkrémet.

az én fiam 11 hós, van 13 foga, de egyelőre semmilyen fogkrémet nem használok a doki tanácsára. gézzel tiszítom a fogait, és van egy babafogkeféje, amit előszeretettel rágcsál, akár naphosszat:-) ezt azért kapta, mert nem enged a hátsó fogaihoz hátranyúlni. mire benyúlok a szájába, 4 helyen megharapja az ujjamat:-)

2009. aug. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!