Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is elfogy a türelmetek?

Nektek is elfogy a türelmetek?

Figyelt kérdés
Állandóan egyedül vagyok itthon a lányommal, párom folyamatosan dolgozik, jobb esetben hazaér este 8-kor, akkor egy órát tud vele foglalkozni mert 9kor már alszik. De általában akkor ér haza, amikor a kicsi már alszik, reggel pedig már megy, mikor még alszik. Minden rám hárul, mosok-főzök-takarítok, amit a férfiak szoktak csinálni, azt is nekem kell. Sokszor már nem bírom, ma is kiborultam, csak sírtam-sírtam. Ilyenkor már a gyerekre is kiabálok, utána meg azért sírok, mert lelkiismeret-furdalásom van. Csak én vagyok így??
2012. okt. 4. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, előfordul mással is. Senki nem szent, és van hogy szakad a cérna. Hétvégén tudsz valahogy kikapcsolódni? Esetleg egy-egy órára nem tudsz segítséget szerezni?

Kimerült lehetsz, rád férne valami kikapcsolódás.

2012. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nem csak te vagy így. Neked egy teljes szabadnap kell. Próbálj valakivel egyeztetni, hogy vigyázzon a gyerekre (mennyi idős?). Aztán uccu neki a világnak, tedd azt amit csak akarsz. Feltöltődsz. Ez a mókuskerék felőrli az embert, tudom miről beszélek. A gyereked is egy új anyukát kaphat vissza. És ne felejtsd el bizonyos időszakonként ismételni az a napot.
2012. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A munka a sok, vagy a magány? Én már a vizsgaidőszakot sem bírom, mert nem kell mennem sehova, magamtól lusta vagyok, és az állandó itthonlétbe beleőrülök. Pedig az csak egy hónap.


Ha a munka, akkor tedd lejjebb a lécet - nem kell mindennek csillognia. Mi már hónapokat túléltünk felmosás nélkül, szükségtelen naponta csinálni (persze ahol a gyerek mászik a padlón, ott nem árt, de a többi helységben kit érdekel, ha kosz van).


Ha a magány, akkor keress egy anyatársat, akivel felváltva átjárhattok egymáshoz. Vagy baba-mama klubot. Vagy bármit, de rendszeresen menj emberek közé, beszélgetni.

2012. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy ezzel egyedül. Nekem a legdurvább időszak az volt, mikor a baba 8 hós és másfél éves kora között csak hétvègèn láttam a férjemet a munkája révén és közben már úton volt a másik baba is. Ezt biztos nem csinálnám újra. Asszem megértelek :). Nagyon vártam már azt is, hogy megszülessen a kicsi, tudjon önállóan sétálni a nagy, és ne másik vàrosban legyen az apjuk, egy harmadikban meg a rokonaim, mindenki helyhez kötve. Engem csak az vigasztalt, hogy csak nem marad így örökre.
2012. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos még legalább egy hónapot kell várnom arra, hogy le tudjak lépni egy egész napra. :( 15 hónapos örökmozgóm van. Már tényleg nagyon kellene az az egy nap, hétvégente nagyon ritkán tudom lepasszolni a manót. Reménykedek, hogy hétvégén lesz valamelyik nagyinak egy-két órája, mert sajnos ők is állandóan dolgoznak. :( Kivagyok...
2012. okt. 4. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem 9-kor indul dolgozni és hajnali 1-kor jön. A szabadnapján meg használhatatlan, mert fáradt. Na jó, vannak jobb napjaink, de akkor inkább a közös programokra áldozzuk az időt. Így aztán rám marad a barkácsolás, fűnyírás, kutyapiszok szedés, kertrendezés. Meg persze a háztartás, minden kínjával. És természetesen a 2 éves kisfiam. Bizony néha nálam is szakad a cérna, de ahogy múlik az idő, egyre könnyebb minden.

Néha van, hogy bizony kiabálok, de aztán bocsánatot kérek. :)

2012. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Ezzel én is így vagyok van hogy éjszakás a párom és akkor még rosszabb. Próbálom pozitívan meglátni a dolgokat nem jajbékolni, nagyon sok példa van ami mindig arra vezet hogy lehetne rosszabb és örüljek, hogy babázhatok egy meleg lakásban ahol van mit ennünk és még sorolhatnám mert valaki a sok munka mellett mondjuk éhezik, fázik és ezért sír. Ma pl. egy TV műsorban láttam az afrikai nőket hogyan élnek, dolgoznak naponta 170 szer viszik fel a dombra a fejükön a vödör homokot, amiben talán arany van, hátukon a gyerekkel vagy terhesen a dög melegben!!!! Szegény nő anyuka a helyünkben meg sem szólalna!!! Tudom, hogy mindenkinek a maga problémája a legnagyobb de ezek után én elgondolkodtam ........
2012. okt. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Óh ezt a kérdést akár én is írhattam volna!:) Reggel 6kor megy a párom este 8-ra ér haza. 12órázik 7-7ig.

Én is sokat kiborultam/ok. A nagyszülők meg mind több mint 200km-re.

Most hogy nagyobbacska a lányom(2,5éves) annyira már nem szörnyű mint régebben,mert egyre több helyre ki lehet vele mozdulni. Pld nagy előny hogy nem kell baba kocsizni,és szabadabban tudunk közlekedni,na meg vele már nagyon jól lehet játszani a szabadban.:) Lefeküdni meg nem is hajlandó addig még haza nem ért az apja,így legtöbbször csak 10körül kerül az ágyba.

Szerintem neked is könnyebb lesz ha egy kicsivel nagyobb lesz a gyerek,hidd el! Addig is kitartás!!!:)

Még annyit hogy a főzés,mosás takarítás megvár,és nem kell minden nap csinálni!!!:-)

2012. okt. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokkal könnyebb helyzetben vagyok mint Te, mégis néha elborul az agyam, vagy csak bőgök mint egy kisgyerek, és a pokolba kívánom az életemet.
2012. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!