Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki le tudná nekem írni,...

Valaki le tudná nekem írni, hogy a nagykönyv szerint mit mikortól lehet adni a babáknak enni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanokra,hogy tojás, liszt, joghurt, tej stb.

2012. okt. 6. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nagykönyv szerint" fél éves korig csak anyatej és/vagy tápszer, a gyerek egy éves koráig fő táplálék még mindig a tej.

6 hónaposan kezded hozzátáplálni. A glutént (liszt) akkor érdemes bevezetni, amikor még nagyobb százalékban anyatejes, mint hogy mást kapna (tehát nem a hónapok számától függ! Azért mondják sokan, hogy már 4 hónaposan, meg ilyenek, mert hát sajna sok baba 4 hónaposan már nem igazán kap tejet...)

Tejtermékek bevezetését meg lehet kezdeni 8 hónapos kor körül, ha a családban nincs allergia. (sajt, túró, joghurt, tejföl, vaj, tejszín)

Rendes tej egy éves kor felett.

Ha van allergia, akkor egy éves korban célszerű kezdeni a tejtermék bevezetését.

Tojás sárgáját egy éves kor előtt már lehet adni, fehérjét egy év felett.

Arról nem tudok "nagykönyvit", hogy a tojást feldolgozott formában mikor kellene/lehetne adni, erről megoszlanak a vélemények. Mert ugye a piskótában is van, meg pl. a kalácsban, a tésztában (kivéve durum tészta!)

2012. okt. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, a zárójeles tejterméklista egy nagyjából követendő sorrend, tehát nem tejszínnel kellene kezdeni :o)
2012. okt. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagykönyv szerint,ha nincs allergiás a családban:

Tojás sárgája- fél éves kortól

Lisztes dolog (pl kenyér) fél éves kortól

Joghurt- 7-8 hónapos kortól

Tej- 1 éves kor után.

Én legalábbis így csináltam.

2012. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom

- fél éves korig csak anyatej

- glutén: kb. 6,5 hós volt (ekkor már evett almát, amibe bele tudtam tenni a gabonát)

- 7 hósan hús

- 8 hósan: natur joghurt, babajoghurt, aztán később sajt, túró

- 11 hósan tojássárgája

Amiket még nem evett (nincs egy éves): tej, méz, tojásfehérje, déli gyümölcs, aprómagvas gyümölcs, máj (ez kimaradt, tudom h lehetne már adni)

2012. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!