Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok céklás receptet...

Tudnátok céklás receptet mondani 5 és fél hós babának?

Figyelt kérdés
Simán megpároltam és turmixoltam, de nem ízlett neki.
2012. okt. 7. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz hozzá krumplit és almát is.Ha már kapott húsit akkor azt is.
2012. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A céklát is egy-két kanállal kezdd bevezetni, mint minden mást! Jól írja az első, alma és krumpli szuper mellé :)


Én céklalével kezdtem a kóstoltatását, mert elég vad íze van űgy töményen :)

2012. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ű=ú :)
2012. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Én még az első gyerekemnél olvastam, hogy a cékla sütve őrzi meg legjobban az ízét, a vitaminokat, stb. Így én úgy csináltam, hogy megpucoltam, kisebb darabokba összevágtam, alufóliába csomagoltam és beraktam a sütőbe. Minél kisebb, annál hamarabb megsül. Almát reszeltem hozzá, úgy turmixoltam és ha túl száraz volt, egy kis babavízzel hígítottam rajta. Az én babám úgy nagyon szerette. :) Édeskés íze volt, nekem is ízlett. Fűszert nem használtam semmit.
2012. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Nekem azt mondta a védőnőm, a babáknak párolni kell az ételeket, nem sütni, nem főzni!
2012. okt. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van párolóbetéted, akkor abba beleteszed, és úgy készíted.Issteni, és a leggyorsabb megoldás.Alma nélkül egy baba sem esz meg.Sűrítésnek pedig egy pici krumpli.
2012. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves ötös! Alufóliába csomagolva pont hogy párolódik... (Tök jó, hogy minden egyes hozzátáplálós kérdésnél ezt leírod.)


Én egészben hagytam, megszurkáltam hústűvel, beraktam alufóliába csomagolva a sütőbe. Mikor megpuhult, csak le kell húzni a héját, és almával turmixolva isteni finom!

Felnőtteknek lehet belőle készíteni levest vagy főzeléket is, nagyon egészséges, tele van vassal. (Turmixolás után felönteni erőlevessel - mennyiség attól függ, hogy leves vagy főzelék lesz belőle -, majd tejfölös, esetleg tejszínes habarást csinálsz hozzá. Cukorral, pici sóval, pár csepp citromlével ízesítheted. A leves pirított kenyérkockával, a főzelék meg roston sült husival nagyon finom.) Később a picinek is adhatod ezt, ha bevezetted a tejtermékeket.

2012. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A leve ízlett neki, a turmixolt változat nem.
2012. okt. 7. 17:19
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Én megfőzöm a céklát, és nyers almával (jonagold) összemixelem. Általában 1 ökölnyi céklához 1 alma. Így finom édes lesz!
2012. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!