Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SEGÍTSETEK! Tényleg nem tudok...

SEGÍTSETEK! Tényleg nem tudok semmi normális kaját megetetni at 1 éves gyerekemmel! Mit csináljak? Ez nem jó neki! Vitamin, semmi nem jut a szervezetébe.

Figyelt kérdés
Csak egy-két féle kaját eszuik meg joghurtot. Mit csináljak??
2012. okt. 7. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk sem nagyon evett az 1 évesem. De amióta hagyom hogy ő ehessen kézzel, vagy adok neki kanalat mindent megeszik.

Te eteted egyébként? Hagyod neki hogy ő is próbálkozzon?

2012. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is így volt, vérvételre is küldtek, vashiányra gyanakodtak. Mivel ez renedben volt, a doktornő azt mondta a foga miatt van. Nem akartam elhinni, hogy hónapokkal előbb kihathat az evésre. Most jött ki a foga, azóta tényleg eszik megint.
2012. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
enyém is ilyen mindenből két falat aztán kiköp mindent . De legalább a tápszert eszi úgyhogy nem ha éhen, ha nagyon kétségbe vagyok esve adok neki azt. Nálunk most vettem észre hogy jön a foga, meg az is a baj, hogy elkezdett járni, és képtelen megülni arra az időre míg enni kell. Inkább nem eszik, csak hogy mehessen. Tegnapi teljesítménye 3 karika virsli és egy kinder paradiso (tudom hogy nem a legjobb de ezt legalább megette) + a tápszer . Ha mondjuk játék közben etetetm akkor sutyiban bele tudok diktálni értelmesebb adagot, de amúgy ő is enne egyedül, csak ahhoz még nekem nincs idegzetem. De pl kekszet szoktam adni neki kézbe azzal jól elvan.. De pl üveges babakaját egyáltalán nem eszik meg, csak házi jöhet szóba.
2012. okt. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van csak álmodok arról hogy vannak mindenevő gyerekek. Megkérdezték a gyógyszertárban hogy "NEM eszi meg kiskanálból a Sumetrolimot?" Hát semmit nem eszik meg kiskanálból...:(
2012. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, nálunk ugyan ez volt! A tápszeren kívül semmit nem akart meginni. Tejitalra váltottunk, abban van legalább vitain. Aztán a dokinénink javasolta, hogy engedjem a gyereket kibontakozni és adjak a kezébe kanalat, had egyen egyedül. Most 18 hónapos a lányom, gyakorlatilag mindent megeszik, úgy eszik kiskanállal, hogy szinte semmi nem egy mellé, egyedül iszik pohárból, stb.. Iszonyatosan türelmetlen voltam minden etetésnél, mert kikészített, hogy az órákig tartó pacsmagolást azzal hálálja eg, hogy egy falatot sem eszik. Aztán mikor belesz@rósan elé raktam, hogy akkor tessék, egyél szíve egyedül, egész jól elfogyott a kaja. Minden 3. falatot engedett, hogy én juttassak a szájába, és evett szépen.

Tésztát egy kis szósszal, és csipegette kézzel. Levesből kézzel kicsipegette a répát, husit, tésztát én meg adagoltam a kanállal a levet. Ha elfogadta. Ha nem, akkor csak a levesbetéttel lakott jól. :) Jól szétfőtt rizsből csináltam kis gobócokat és azt kézzel a szájába tudta simán juttatni.

A vitamin bevitele meg megvolt a tejitalból.

2012. okt. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!