Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki anyatejes babájánál már...

Aki anyatejes babájánál már több étkezést is kiváltott hogyan itatja meg utána ha cumisüvegből nem hajlandó inni?

Figyelt kérdés
8 hós lesz, pohárból próbálok vizet adni több-kevesebb sikerrel a főzelék után. Hallottam csőrös itatópohárról is, de nem merem megvenni nehogy fölöslegesen kidobott pénz legyen... Mit tegyek? A pohárból csak 1-1 kortyot tudok vele megitatni. Az elég?
2012. okt. 8. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem anyatejes, 8,5 hós és 2 étkezést váltottunk ki.

Én pohárból itatom, abból 3-4 kortyot iszik max. néha 5-t, ha sűrűbbre sikerül a főzelék, de néha kibürrögi utána.

Van csőrös itatópoharunk, de abból még ennyit sem iszik, mivel meg sem szívja, csak rágja a csőrét. Már nem is próbálom abból itatni, csak sima műanyag pohárból.

Ha szoptatsz is akkor még elég neki ennyi folyadék, a főzelékben is sok a folyadék, mivel én pl. a saját főzőlevével hígítom, valamint a gyümölcsben is sok van.

Majd akkor fog többet inni a baba, ha 1 éves kor után már sósabb ételeket is fog enni.

2012. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk még nincs kiváltva étkezés, de 7 és fél hónapos a babám, és megitatom evés után, hogy megszokja, utána szopizik. Pohárból itatom 3 hónapos kora óta, azóta gyönyörűen iszik belőle. Olyat válassz, aminek a széle kicsit kifelé görbül, én kávéscsészét használok. Picike, elbírja, meg tudja fogni a fülét. Nálunk sem a cumisüveget, sem a csőröset nem fogadja el. A pohárból ivást hamar meg fogja tanulni, adj neki egy nap többször, bele fog jönni!
2012. okt. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jégtánc ***** válasza:
Szia, 8 hónapos a lányom,csőrös poharat ő sem fogadja el,sőt a cumisüveget sem.Itthon pohárból itatom,bár a vizet sem szereti nagyon,így 100%-os gyümölcsleveket kap.Ha úton vagyunk akkor olyan cumisüvegből iszik aminek nem hagyományos cuclija van.Euros boltban vettem.A cuclin hosszában van egy rés,ezt érdekes módon elfogadja:) 1-2 kortynál azért többet kellene innia.Főleg ha már nem kap annyi anyatejet.Most már azért többet mozog,kell pótolni amit lemozog:)
2012. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyatejes 10 hónaposom a mai napig alig iszik valamit,pedig már mindent bevetettem.Csőrös aventes itatópohárból iszik valamennyit,de jenetéktelen mennyiséget.Gyerekorvos azt mondta ha szopik akkor nem baj,mert megvan a folyadék neki.Amikor eszik kínálom az itatópohárból iszik 1-2 kortyot,majd ha kér akkor cici és egész nap tukmálom az innivalót.
2012. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!