Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen megoldást javasolnátok?

Milyen megoldást javasolnátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4és fél hónapos.Eddig szépen átaludta az éjjeleket,esetleg egyszer keltett h szomjas.De egy hete,nincs éjjelem,nincs nappalom.Kimerült is vagyok,de főleg kétségbe esett.Mi az oka,hogy 1-2óránként nyüsszögni kezd?Eddig ivott és visszaaludt az ölemben.Már nem,vagy ha igen akkor kis idő múlva épp h elaludnék újra kezdi.Napközben alszik evés után 2-2,5órával.Eddig jól ment a napirend,miszerint olyan 3-4óra felé elaludt és 1óra alvás után ébredt enni.Onnantól nem aludt,így este mindig játék volt,8felé fürdés,evés.Evés közben elaludt és nyugodt éjjelünk volt.Ez megszünt.A rendszer ugyanez,de nem alszik nyugodtan éjjel.Ötlet?
2012. okt. 10. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

fogzik.

szoptatod?

2012. okt. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A megoldást nem tudom, de valami történhet 4 hónapos kor környékén. Az én kislányom is szuper alvó volt addig, aztán ez egy csapásra megszűnt. Most 6 hónapos, és ott tartunk, hogy nappal kétszer fél órát alszik, és éjjel sem alszik soha egy huzamban két óránál többet.

Szerintem erre két megoldás van. A szigorúbb típusok hagyják a babát sírni, aztán pár nap alatt állítólag megoldódik a probléma. Én nem ezen az állásponton vagyok.

Mi magunk közé vesszük. Nem érdekel, hogy "odaszokik". Van egy nagyobb gyerekem is, nappal sem szaladhat a háztartás, nem tudok lepihenni, amikor alszanak (mivel ilyen egyszerre ritkán van), mosni kell, főzni, koszban sem élhetünk. Legalább éjjel szeretnék pár órát nyugodtan aludni, nem a fenekét rázogatni. Így ha felébred, odaviszem, és alszunk tovább. Tök jó.

2012. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy fogzik e nem tudom pontosan.Erősen nyálzik és látni a fehér csíkot.De ha az lenne a baj,nyűgös is lenne,de nem csak képtelen vagyok elaltatni,meg gyakran ébred fel.Nem szoptatom,tápszeresek vagyunk sajnos.
2012. okt. 10. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:
vagytok eleget a friss levegőn?
2012. okt. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is az vált be, hogy velünk alszik a baba, mert már elég zombik voltunk jó pár éjszakázás után! Mióta velünk alszik, nyugisabbak az éjjeleink!
2012. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen.Mióta hűvösebb van,1-2óra felé du.lemegyünk és van h 5ig is elvagyunk.És emellett ha engedi az idő kiteszem az erkélyre aludni.
2012. okt. 10. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!