Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a vélemény az univer-es...

Mi a vélemény az univer-es bébiételekről?

Figyelt kérdés
Ti mit adtok inkább? Előre kész bébiételt vagy magatok csináljátok?

#béviétel
2012. okt. 10. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
1 éves koráig bébiételeztünk. Nem csak pépeset hanem fokozatosan a darabos is. Szerintem fontos, hogy 1 féle bébiételt adj neki , mert pl a hipp és a kecskeméti hozzátáplálása teljesen más szisztémájú. Mi a hipp mellett döntöttünk. 1 évesen már egy teljesen bolognai spagetti-t evett ami szintén hipp!!! Ugyan olyan finom mint amit mi is ettünk, csak biztos voltam benne, hogy neki való. Itthon vagyunk, de én itthonról dolgozok és nem fér bele az időmbe a főzés. Ha egy szabad órám van akkor én azt játékkal töltöm a gyerekemmel és nem főzéssel.Volt 2 hónap amikor én magam készítettem neki a hippes 1 évesnek való mellé. Ekkor aventes bébiételkészítőt vettem hozzá. Összevágtam ami kell és beledobtam:D Aztán ahonnan rendelünk ebédet magunknak megjelent a gyerekmenü aminél gyerekek számára is fogyaszthatót is lehet kérni. Ez után áttértünk rá. Szerencsére nagyon jól eszik! Semmi probléma nincs az étvágyával. Néha nagymamák szoktak főzni. Na olyankor néha finnyás pl a leveseket nem szereti (krémlevest viszont igen) vagy sokszor nem tetszik neki, hogy túl fűszeres, mert szerintük nem kell külön kevésbé sósra vagy kevésbé paprikásra készíteni az ételeket... Egyébként mindig megkóstolom amit adok neki és finomak. Univeres bébiételt amiket kaptunk néha rokonoktól azokat én nem használtam fel. Egyszer egy borsófőzeléket meg akart etetni vele 8 hóapos kora körül az egyik nagymama (univer) és hát nem járt sikerrel. A hippesét viszont szerette. Tényleg furcsa, mert nem egy igazán válogatós gyerek. Mindenféle zöldséget és gyümölcsöt megeszik, csak úgy kell elkészítve lennie, hogy finom legyen. Reggel este még tápszert kap (családban van tejallergiás így az enterológián azt mondták 3 éves korig ne kapjon tejet tisztán és reggel este maradjon a tápszer) Teljesen egészséges. Néha járvány idején kap 1x-1x megelőzés szerűen c-vitamin kúrát de ezen kívül mást nem kap kiegészítést. Tökéletesen fejlődik. Nincs se elhízva se elfogyva:) Mindig megdicsérik, hogy a nagy könyv szerint fejlődik. Egyébként először kizárólag bio bébiételeket kapott! Ha én csináltam (2 hónapig) akkor azokat a zöldségeket is biokertészetből vásároltam. Ha főzől ha nem a lényeg, hogy egészséges ételeket kapjon. Én a hippben bíztam mert jó ajánlásai vannak. Kisvárosban élek így ahonnan mi eszünk ismerem az étterem tulaját személyesen és kifejezetten bio zöldségeket használ a gyerekmenühöz és mikor még csak gondolkozott a megvalósításon én magam segítettem neki a biokertészethez eljutnia mert ők is az ismerőseim. Tehát megbízok bennük...
2012. okt. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én inkább magam készítem neki, kb 90%-ban.

Én is bébiételezni akartam, de ugyebár a hozzátáplálás gyümölccsel kezdődik, annak a levével, így azt nyilván facsartam neki, aztán reszeltem, és nagyon szerette, nekem meg nem volt különösebb fáradtság. Aztán utaztunk pár nap után, és mivel az őszibarackot ette, így a Hipp őszibarackjából vettem egy párat, ha út közben megéhezne. És hát nem kért belőle, köszönte szépen. Akkor néztem meg, hogy milyen kevés benne az őszibarack, rizsliszt, víz, ilyen összetevőkből áll, az ízének köze nem volt a gyümölcshöz. Jah, és olyan áron volt egy üveg, mint egy kg gyümölcs...mondanom sem kell, egy kg-ot hány napon keresztük eszik egy baba... :) Úgyhogy ekkor döntöttem el, hogy én főzök neki.

Egyébként néha kap bébikaját, mostmár húsosakat, de olyat, amit én nem csinálnék meg az összetevők különlegessége miatt. Nagyon szereti pl a gesztenyepüré-alma-csirkehusisat, az mondjuk Kecskeméti.

De a zöldséges kajákat csak úgy eszi meg, mármint az üvegeset, ha teszek hozzá valami gyümölcsöt, mert olyan borzasztó ízetlenek.

Én párolom a zöldségeket, így nagyon finom ízük marad...


Egyékbént az Univer kaják jók, mert egyik sem tartalmaz cukrot, ellentétben mondjuk a Kecskeméti meg a Hipp néhány termékével! Úgyhogy én mindig a cimkét nézem mielőtt veszek valamit.

2012. okt. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én főztem a lányomnak mindig. Nem eszik olyan sokat, hogy érdemes lenne babaételt venni. Viszont jóval takarékosabb ez a megoldás. Husi levesben főztem mega zöldségeit és abból evett. Nem válogatós és sosem pűrísítettem neki agyonra. Így nem volt gond soha a darabos ételekkel sem.
2012. okt. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi bébiételeztünk. Univert és hipp-et kapott, teljesen jó mindkettő. kecskemétit nem adnék mert cukros.
2012. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én vegyesen főztem neki vagy ha nem úgy volt időm akkor kapott üvegeset is. Univert is adtam neki meg kecskemétit (szerintem nincs benne annyi cukor hogy ne ehetné a babám) mind a kettőt nagyon szerette. Ja igen a gesztenyés-almás csirke nálunk is nagy kedvenc még most is, pedig már 1 éves múlt :)
2012. okt. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 11. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!