Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gáz az, ha 13 hónapos...

Mennyire gáz az, ha 13 hónapos babám a konzerv bébiételek után egyből azt eszi, amit mi egy ételszállító cégtől naponta rendelünk?

Figyelt kérdés
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nem tudok főzni a babám mellett, mert folyton a lábamat fogja, foglalkoznom kell vele...de amikor megpróbáltam főzni neki, akkor meg nem ette meg, pedig finom lett :-) Így maradt a bébiétel + a mi ételünkből is eszik, amit egy bizonyos ételszállító cég hoz nekünk naponta. Nem lehet baja tőle? Kicsit hipochonder vagyok és első gyerekes anyuka...gondolom látszik :-)
2012. okt. 17. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem!

Én heti egyszer, max. kétszer tudok főzni. A többi napon vagy elmegyünk kajálni, vagy rendelünk!

2012. okt. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. OFF Sosem értettem, hogy nem tud valaki főzni gyerek mellett... Le kell foglalni valamivel.
2012. okt. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát azért ez így elég általános,hogy le kell foglalni.

Az én 10 hónaposom olyan szinten foglalkozás igényes,hogy a minap egy órán keresztül bontottam szét egy csirkét,mert hiába vittem be magam mellé a konyhába, neki nem volt elég hogy lát, vele kell hogy foglalkozzak.

Nem minden gyerek egyforma, nem mindegyik van el sajnos egy kisautóval órákat!

Megmondom őszintén én pont ezért már néha bele sem kezdek. Mert sajnálom az időt,hogy egy egy órás kaját dupla annyi idő alatt készítsek el!

2012. okt. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ahhoz szoktatnak egy gyereket, hogy állandóan foglalkoznak vele, akkor arról nehéz leszoktatni. 13 hónaposan már kellene egyedül is játszani. Akkor lenne időd mindenre. Csak az anyukák hiszik azt, hogy állandóan a gyerekkel kell foglalkozni.

Ennyi idősen már ehet mindent, amit ti.

2012. okt. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha főzni nem tudsz mellette, akkor a többi otthoni feladatot hogy sikerül elvégezni?
2012. okt. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ültesd magad mellé fözéskor.

Lányommellett én sem tudtam addig semmit sem csinálni míg egyedül nem tudott megülni a munka pulton. ez kb 1 éves korától volt, innentöl együtt fözünk.


de semmi baja nem lesz, ha a cég jó minöségben csinálja.

de sok cég tesz hozzá adott dolgokat, íz erösítöt, szinezö anyagokat amik nem a legjobbak se neki se neked.

ha minöségi kaja akkor ok.

2012. okt. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne érts félre messze nem vagyok a mindentől tiltó bio anyuka, de szerintem nem szerencsés. Én magam se bírom. 2 nap után undorom van még a szagától is. Levert, fáradt vagyok és folyamatosan fáj a fejem. a doki azt mondta, hogy az ezekbe az ételekbe beletett nátrium glutamát a bűnös. Úgy gondolom,hogy ha én felnőtt edzett gyomorral nem bírom, akkor egy kisgyereknek se nagyon szerencsés. Én keresnék valami más megoldást a főzésre inkább. De ez csak az én véleményem.
2012. okt. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell magyarázkodni ha valaki ételt rendel. Ételt rendel, mert ez a kényelmesebb. Pont.


Én figyelnék arra, hogy mennyire főznek fűszeresen-zsírosan, ilyen szempontból nekem rosszak a tapasztalataim.

Az is fontos, hogy továbbra is sokat egyen a gyerek főzeléket, húst és hogy az étrendje változatos maradjon. Ha ezek megvannak, szerintem nem gáz.

2012. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem az a bajom ezekkel, hogy nem tudni miből készül.

feltételezem, a legolcsóbb húst veszik ami épp, hogy még ehető, holnapra romlott lett volna meg ilyenek.

persze nem biztos :) mikor született a babám akkor én is rendeltem, 3 hétig hozták aztán úgy voltam, hogy ennyi pénzből kétszer ennyit főzök és lefagyasztom :)

mikor kicsi volt akkor főztem amikor aludt, meg hétvégén mikor a férjem itthon volt.

most már, hogy nagy, beültetem magam mellé a konyhába, kap egy díszkést meg krumplit, répát és próbálkozik ő is a főzéssel.

volt egy idő mikor a kis konyháját is behúztam, pár hétig el is játszott azzal és utánozott de végül izgalmasabb a valós segítség :D

ettől függetlenül ha te megbízol abban a cégben, csináld így, ha megbízható, biztos nem lesz belőle gond :)

2012. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hááát...nem lehet hogy az a baj, hogy túlságosan hozzászokott a mű ízekhez és azért nem eszi, amit te főzöl? Szerintem borzalmas íze van a babakajának, de én már a szagától is rosszul vagyok. De te tudod, baja nem lesz tőle gondolom.

Nem kell bonyolult kajákat csinálni szerintem, ráadásul előző este elő is lehet készíteni, amikor már alszik a pici. Vagy amíg reggelizik az etetőszékben, addig is neki lehet kezdeni a főzésnek. Pl ma spenótot főztem, nagyon gyorsan megvolt, főtt krumplival. De tegnap bableves+tiramisu+még egy desszert a babának is belefért az időbe. Az én kislányom 18 hós. Mondjuk ő meg a babakaját nem eszi meg már régóta, csak azt amit én főzök. Úgy látszik az finomabb, van ízlése :-D

2012. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!