Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 nap múlva lesz 6 hónapos a...

4 nap múlva lesz 6 hónapos a kisfiam. Eddig TGYÁS-t kaptam, de ugyebár a 6. hónap után GYED jár. Ehhez külön nyomtatványt kell kitölteni és leadni az OEP-nél. Ezt én még nem tettem meg. Nagy csúszásban vagyok?

Figyelt kérdés
A TGYÁS-t az előre utalják vagy utólag? Mármint ha elsején kaptam akkor az az elmúlt hónap vagy az aktuális?
2012. okt. 18. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Tgyás/gyed/gyes: mindet utólag kapjuk. Éppen ezért még nem vagy csúszásban, ugyanis a gyed neked 23tól jár, ha 22-én lesz 6 hónapos a kisfiad. És ahogy mondtad, ehhez gyed igénylőt kell kitölteni, és beadni az Oep-nek.
2012. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Mivel holnap már péntek, jön a hosszú hétvége, így leghamarabb jövő hét közepén tudom beadni, 24-25.-én, az sem gond?
2012. okt. 18. 14:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Rosszul írjátok, nem 23-tól jár a gyed, ugyanis a tgyás nem 6 hónapig jár, csak 168 napig. A gyed a 169. naptól indul. Igénylőt le tudod tölteni az oep honlapról.
2012. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és nem gond, ha csúszol.
2012. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor ne nagyon várjak pénzt hónap elején? Mert az a 168 nap már meg volt...
2012. okt. 18. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy megvolt, de amíg nem igényled, addig nem tudnak mit utalni. Így következő hónap elején csak 10 napra járó tgyást kapsz, a gyedet meg majd utólag utalják egyben. HA szerencséd van, akkor utalják november elején, (nagyon kicsi az esélye) vagy hóközi utalásban (nagyobb esély, de ez is valószínűtlen), ha nincs szerencséd, akkor december elején (ez a legvalószínűbb)
2012. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem küldtek levelet az igénylőlappal, hogy el ne felejtsem, főleg úgy, hogy a munkáltatónak is volt benne kitölteni valója. Én is csúsztam pár napot, mert egy papírt elfelejtettem aláírni, de ezen kívül utaltak időben, és utólag alá kellett csak írnom. Amúgy hamar elutalják!
2012. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!