Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos babám hetek óta...

3,5 hónapos babám hetek óta 30 perceket alszik, mi lehet az oka, hogy 30 perc múlva felébred?

Figyelt kérdés
Előtte délután akár 3 órát is aludt egyben. Mi lehet ennek az oka? Az elalvással nincs gond, magától alszik el a kiságyában. szinte másodpercre pontosan 30 perc múlva ébred. Ha ügyes vagyok, vissza tudom altatni, és pl. akkor délelőtt alszik még egy órát, de délután szinte lehetetlen visszaaltatni, eddig egyszer sikerült, akkor 2,5 órát aludt összesen. Látszik rajta, hogy álmos, és ha nem sikerül visszaaltatni, nyűgös egész délután-este. Másnak van ilyen tapasztalata? Változik ez majd?

#5 hónapos babám
2012. okt. 18. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

Ha szoptatsz, a tippem a következő. Ha nem, ötletem sincs. :)

Az én kisfiam már két hónaposan kezdte ezt. A súlya szépen ment, rengeteg tejem volt. Ezt látta a védőnő. Nem adott tápszert, ezért vettem recept nélkül. Utána a kisfiam nyugodt volt, és kiegyensúlyozott. Átaludta az éjszakát, és a nappalokat is korának megfelelően. Úgy gondolom, hogy a babád folyton éhes.

2012. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A babák ebben a korban kezdik felfedezni a világot, semmiről nem akarnak lemaradni és kevesebbet alszanak. Nálunk az volt a megoldás, hogy melléfeküdtem és vele pihentem! Olvasd el ezt: (olvasd el végig mert nem csak az éjszakai alvásról van szó!) [link]
2012. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnek gratulálni tudok, hogy a védőnő javaslata ellenére tápszerezi a babáját... az én fiamnak FELÍRTÁK, mert nem fogadta el a cicit a 6. hónaptól és tejallergiás lett! Nem ajánlom a kísérletezést... 3 évig szenvedtünk vele mire kinőtte és nem mindenki növi ki, van akinek élete végéig megmarad!
2012. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam ilyen kezdettől fogva, szinte születésétől fogva napi 2x20-30 perceket aludt. Hogy miért és hogy bírta???? Nem tudom.

De tény, hogy most, 18 hónaposan is iszonyú keveset alszik: Este 8-tól reggel 6-ig, majd dél körül kb. 1 órát. Szerintem ez az Ő korában szörnyen kevés, számomra pedig szörnyen fárasztó, állandóan mosott sz.rnak érzem magam, mert sosem tudok annyit aludni, hogy pihent legyek.

Nem hinném, hogy a jóllakottsági szinttől függ. A Fiam a mai napig rengeteget szopik, mindig is nagy cicis volt, de adhattam neki bármit, bármennyit, sosem aludt többet ... Ja, és Ő is fáradt, délután 4-től már csak kinlódunk estig, de nem alszik többet ...

2012. okt. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az en lanyom ugyanilyen volt, eleinte 4-szer 40 perc, aztan 3-szor, majd ketszer 40 percet aludt, most egy evesen kezd atallni az egyszeri alvasra, ez viszont joval hosszabb 1,5-2ora, de lehet csak atmeneti, amig megszokja. De hogy mitol van azt nem tudom.
2012. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 hónapos, de már nem hajlandó sokat aludni. Nálunk segít, ha már alszik betakarom a szemét egy textilpelussal és ha éppen elcsípem, hogy mikor ébredezik cumit teszek a szájába. Tápszeres baba és amikor a védőnőtől kérdeztem, hogy mit csináljak vele azt mondta, hogy semmit, mert olyan kíváncsi, hogy alvás helyett is csak nézelődik. Amúgy nagyon vidám, mosolygós baba.
2012. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az elsőnek: igen, szoptatok, de mérem is a babám és eleget eszik, nem hinném, hogy állandóan éhes lenne.

Tényleg nagyon furcsa, hogy pontosan 30 perc. Nem 29 és nem 31. Pont 30. Azt is olvastam, hogy a mélyalvási fázissal lehet összefüggésben, meg, hogy nem elég fáradt, "fárasztani kellene". Nem tudom, mindenesetre elég fárasztó. A doki azt mondta, túl korán fektetem le (fél8 - 8 körül), toljam ki 10ig. Igenám, csak mivel nappal nem alszik, már 6tól olyan álmos, hogy ezt is alig bírjuk kivárni... remélem, hogy az alvása rendeződik, elsősorban miatta.

2012. okt. 19. 08:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt 4.

Kísértetiesen hasonló, amit a Babádról írsz!

Mi is így küzdünk ... Nem tudom húzni az esti lefektetést sem, pedig elég kiakasztó reggel fél 6-tól indítani a napot. Akkor még egy szopival "visszaalszik" a Fiam, de 30 percre ... És indul a nap ...

Utálom ezt a szót, de kitartás! Azt mondják, Ők nagyon okos, intelligens gyerekek lesznek ... Úgy legyen :-)

2012. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy legyen! :)))
2012. okt. 19. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!