Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól javasolt a fogacskák...

Mikortól javasolt a fogacskák ápolása és milyen módon?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak nem rég bújtak ki az első fogacskái (8 hónapos). Ilyenkor mát lehet/kell az ápolásával foglalkozni?Ha igen,milyen módon?Elég egy babafogkefe például,amit ő rágcsál, ezáltal tisztul a foga, vagy kell külön "fogat mosni" neki (természetesen a korához illő módon)?

Beszereztünk egy ujjra húzható szilikonból készült fogkefe félét,baba fogkrémmel.Azt már kell/lehet használni?

Első baba és elég zöldfülű vagyok. :(


2012. okt. 18. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Igen, már kell neki tisztítani.:)

Jó dolgokat vettél, azokkal nyugodtan próbáld meg!

2012. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, ahogy a gyerekorvosunk tanácsolta: az ujjamra csavartam steril gézt és azzal dörzsöltem a fogacskát, amikor már teljesen kint volt. Azzal jobban hozzá tudsz férni, mint bármi mással. Szépen nőttek egymás után. Mikor már volt 4 fog egymás mellett teljesen kinőve, akkor kezdtem fogkefét használni. Fogkrémet addig nem érdemes, amíg nem tanulja meg kiköpni, hacsak nem indokolt valami okból (pl. gyorsan romló fogak). Hiába van olyan fogkrém ami elvileg lenyelhető, azért semmi keresnivalója a babapocakban. Ha mindenképpen szeretnél fogkrémet használni a későbbiekben (amikor már sok foga kinőtt), akkor is nagyon-nagyon minimálisat kell a fogkefére nyomni, hogyha mégis lenyeli, az se legyen baj. Az én fiamnak 1 évesen már 12 foga volt, akkor voltunk vele fogorvosnál és a fogorvos is azt mondta, hogy nyugodtan mossam még a gézzel, mert sokkal alaposabb mint a fogkefe, pedig akkor már fogkefét is használtunk.
2012. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Én már a fogzás alatt kezdtem fogmosósat játszani, hogy szokja. A DM-ben vettem tanuló fogkefe szettet. Ez 3 darabos. 1-2 puha szilikon fej, ez csak külalakra hasonlít a fogkefére, elsődleges funkciója a duzzadt íny masszírozása. A fiam szerette. Aztán mikor kibújt a foga forralt vízbe mártott textilpelenkával töröltem át, majd 8 hónaposan jött az ujjra húzható fogkefe. Egy éves kora után szedtem elő a szett 3. darabját, mert folyton ráharapott az ujjamra. onnantól igazi fogkefét használ. Fogkrémnek Nenedentet használunk most is (nyáron múlt két éves) mert bár ki tudja köpni, de nem mindig hajlandó rá.
2012. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Én ponta ma szereztem be egy ilyet. Ma este próbáltuk ki. Nagyon nem tetszett neik. Mivel mindent a szájába huz, egy idő után ő akart irányitani és rakosgatta a szájába az ujjam. Így valahogy sikerült is megmosni.
2012. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!Akkor megpróbálkozunk vele mi is, szeretném ha szép és egészséges fogai lennének. :) Mivel ő is mindent a szájába vesz és rágcsál, talán könnyen fog menni...de majd kiderül. :)

Közben megnéztem,nekünk is a Nenedent van és a ahhoz tartozó szilikon ujjra húzható fogkefe féleség.

Még egyszer köszönöm!

2012. okt. 18. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értelek kedves lepontozók. Azzal mi a baj, hogy a fogzás elején elkezdtem megismertetni a gyereket a fogmosással? vagy az a gond, hogy többféle módszert alkalmaztam? Már abba is beleköttök, ki hogyan mossa a gyereke fogát? Gratulálok.
2012. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok! Azt a lepontozót már valaki fenéken billenthetné ugy igazábol!
2012. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:( Maximálisan igazatok van.Szerintem tuti hobbiból pontozzák le az embert és tök mindegy ki milyen kommentet ír.Én mindenkinek zöld kezet adtam,mert hasznosak voltak a hozzászólások.

Lassan már kár bármihez is hozzászólni,pont emiatt.El kellene törölni ezt a butaságot, abszolút nem ad reális képet a válaszolóról.

Még 1x KÖSZÖNÖM MINDENKINEK a hasznos válaszokat! :)

2012. okt. 19. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!