Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szeretessem meg vele a...

Hogyan szeretessem meg vele a vizet?

Figyelt kérdés

2 hónapos babám tápszeres lett, elvileg ilyenkor kellene vizet innia a táp mellé, de nem hajlandó. Öklendezik tőle, fintorog, kifolyatja a szájából. Az orvos szerint a gyümölccsel ízesítéshez túl kicsi, a teát javasolta, de azt sem issza meg.Csak a cukros tejes dlgokat szereti.

Van ötletetek?

köszi előre is


2012. okt. 18. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ami most beugrott, az a Bolero italporok, én most szoktam rá, van egy-kettő aminek rossz íze van, de a többi iszonyat finom, szerintem, és ahogy olvastam a zacskóján cukormentes. Én 2 literhez szoktam keverni, te keverd mondjuk egy kiskanálnyit 2 literhez, és igya azt a babád. Így lesz egy kis íze, mégsem cukros. (az almás nagyon finom, nekem a kedvencem :)
2012. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező vizet adni neki.

Néhány hónapos korában az én fiam sem itta a vizet.

Mi csecsemőteát vettünk neki, ezt javasolta a védőnő. Finom ízük van, granulátumosak, több ízben vannak, télen melegen, nyáron hidegen lehet nekik adni. Nem kell ízesíteni sem.

A fiam már jóval 1 éves kora után volt csak hajlandó meginni a vizet, viszont azóta tényleg sokat meg is iszik belőle. Addig meg kapta a csecsemőteát.

2012. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és melyik csecsemőtea vált be?
2012. okt. 18. 18:32
 4/9 anonim válasza:
100%
az én babám is válogat ezerrel csak a dm-ben kapható babylove bio édeskömény tea almalé cuccot issza meg. elvileg ebben nincs cukor, és nem savas almából készül, nekem is ízlik, én ezt hígítom be mindig egy picivel több vízzel
2012. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk bevállat, hogy kb. 3 deci vízben megfőztem 2 pici kocka almát, de nem főztem szét, csak hogy éppen íze legyen a víznek. Leszűrtem, hagytam kihülni és a babám ezt megissza. Se a vizet, se a teát nem itta meg.
2012. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyet, hogy tápszer mellé vizet kellene adni...Én ebben nem hallgatnék az orvosra. Nyilván azért nem issza meg a teát, vizet, mert nem szomjas.
2012. okt. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó a tápszer nem olyan, mint az anyatej. Nem oltja a szomjat, míg a szopis babák először hígabb előtejet kapnak, addig egy tápszeres baba egyből a tömény laktató tápszert. CSupáncsak ezért kell itatni. És ha mondjuk másfél óránként megetetnéd tápszerrel nem hiszem, hogy jót tenne neki. próbáld meg, hogy 1 napig nem iszol csak eszel....
2012. okt. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Mi a Milupa csecsemőteákat vettük a fiamnak, de a Hippnek is vannak ilyen teái. De nálunk bevált a Milupás, úgyhogy azt vásároltuk.

2012. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

most látom, hogy sem a helyesírásban, sem a pontos gépelésben nem jeleskedtem a kérdés feltevésekor, bocsi.

:)

az almát még ma megpróbálom meg van itt dm a környéken, megnézem a két javasolt teát is.

Olyan kis komisz, elkezdi inni a cumisüvegből, aztán fintorog egyet, összezárja szorosan a száját, kifolyatja és közben meg vigyorog rám az összezárt szája mögül.

Ivást azért javasolta a doki mert a kis kutacsa be volt süppedve fekvő állapotban, azaz tényleg kevés neki a folyadék, meg benyúlt a szájába és a nyálkahártyája is száraz volt, szóval valamit muszáj vele itatni.

2012. okt. 19. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!