Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap derült ki h kisfiamnak...

Bacher Anita kérdése:

Tegnap derült ki h kisfiamnak le van növe a nyelve kicsi a nyelféke de azt mondták hogy nem kell felvágatni mert nem zavarja még a beszédbe hogyha zavarja akkor majd felvágatják addig nem? Mit tudok most csinálni?

Figyelt kérdés

#Picikrisz
2012. okt. 19. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem zavarja, akkor miért akarod belerángatni egy kellemetlen műtétbe? Hallgass az orvosra. A gimnáziumi magyar tanáromnak is le volt nőve a nyelve, de ez nagy mértékben semmit sem befolyásolt. Úgy emlékszem, hogy egyetlen egyszer került szóba, hogy ő valamelyik hangot nem tudja rendesen kiejteni, de a folyamatos beszédében egy nem volt észrevehető. Majd akkor korrigáltasd, ha tényleg akadályozza a beszédet. Addig minek bolygatni, hogy a fiad jól elvan így?
2012. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

de valamien szinten zavarja mert mindig tologatja ki a myelvét

nem tud szopizni sem és emiatt elepadt a tejem mert fijton fejnem kellett és kb 2 hete elapadt szoltam a védönönek is de nem csináltak semmit

2012. okt. 19. 15:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért a nagy műtétről annyit, hogy a kislányomnak 5 hetesen vágták fel. Ambulánsan, érzéstelenítés nélkül, kb. 1 másodperc alatt. Meg se nyikkant.
2012. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk a fül-orr-gégész csinálta egy másodperc volt.menjetek el egyhez aki megcsinálja
2012. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd, ha zavarja a beszédben? Akkor már késő, vagy logopédus kell hozzá.

"Műttesd" meg most, jobban jársz.

Egyébként nem nevezném műtétnek, ez egy ambuláns beavatkozás. A lányomnak ajakféke volt, egész véletlenül, fogmosás közben vettem észre. Azonnal vittem a fül-orr-gégészetre. Azért üvöltött, mert le kellett fogni. (pedig én fogtam le, ebből is látszik, mennyire egyszerű beavatkozás, egy műtétnél nem nagyon lehet ott a szülő)

2012. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem vágasd fel. nagyon gyors beavatkozás. és ha 2 hete ment el a tejed azt még vissza tudod hozni, védőnőd meg szakmailag egy nulla, mint sok másik
2012. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányomnak is le volt nőve, 2 hetes korában felcsípték neki. Én jobban sírtam mint ő :-) Neki meg se kottyant kb 2 másodperc volt az egész utána fél perc nyavalygás és már nem is volt semmi baja, nem is vérzett neki. Szerintem inkább most csináltasd meg és ne akkor amikor már zavarni fogja a beszédben mert lehet akkor már rosszabbul fogja viselni.

2012. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a fiamnak is le volt tapadva,kinszenvedés volt fél éves koráig a szoptatás,mert nem tudtuk miért nem tud...mindent kipróbáltunk már,akkor is nagyon nehezen tudott,de soha nem adtam fel,órákat tettem cicire hogy tudjon valamennyit szopizni,pedig tejem az volt!Egy vérvétel!! során,amikor a fiam üvöltött,és az áplolónő!! belelátott szájába,és mondta,hogy"anyuka,ennek a fiúnak le van tapadva a nyelve"!Köpni-nyelni nem tudtam,hogy félivg senki nem vette észre(pedig rengeteget jártunk kórházba),és egy vérvétel során veszi észre egy áplolónő!Hihetetlen.A sebészeten fel is csippantották nek,tényleg pár mp volt az egész,én jobban bőgtem mint ő...másnaptól megkönnyebült az életünk,ami a szoptatást illeti,gyönyörűen szopizott,mert tudott végre!Pedig a védőnő is leakart beszélni hogy nehogy elvigyem a sebészetre,minek,majd ha zavarja,akkor!Hát könyörgöm,nem tudott szopizni,hogyne zavarta volna...és utána még le is cseszett a védőnő hogy minek vágattuk fel neki..hát mondom ezért....úgyhogy én azt mondom,ha van iolyen gondotok szopinál,vagy úgy látod hogy zavarja,menjetek el.Nem fog semmilyen rossz emléket hagyni benne,és tényleg egy pár pillanat az egész!
2012. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat nagyon sokat segitettetek nekem én is ugy látom h ell kell vinnem mert egyre nehezebben eszik is köszsönöm mindenkinek!!!!!!!!!!!
2012. okt. 20. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!