Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülési zárójelentésen ez...

Szülési zárójelentésen ez áll. Irritábilitás. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Szülés után öt nap voltam a kórházban. Ez idő alatt sajnos a pici nem evett semmit, mert anyatej nem volt, pótlást nem kapott, sőt még cukros vizet sem. Gyakorlatilag öt nap éhezett. Kialakulhatott-e nála irritábilis bélprobléma?
2012. okt. 20. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

hogy mit jelent itt találod, sztem az teljesen más..


[link]



viszont hogy hogy nem kapott semmit a pici? sztem már rég kiszárad volna ha még cukros vizet sem kapott..ilyen nincs!!!!

2012. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Valamit csak kellett, hogy kapjon, mert csak akkor adják haza a babát, ha már nem csökken tovább a súlya!
2012. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg a babák tartalékkal jönnek a világra, ezért nem baj, ha az első pár napban nem szopiznak.

Most már van tejed?


Azon én is csodálkoztam, hogy így kiadták, lehet neked nem szóltak, de adtak neki vmit.

2012. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Hol szültél? Olyanról még én sem hallottam, hogy nem adnak semmit a babának 5 napig...?! Én kora délután szültem és hiába volt már annyi előtejem, hogy csorgott, a babámnak nem volt meg a szopóreflexe. Még akkor délután kapott egy kis pótlást, majd másnap reggel is, mert remegett már egy kicsit. Délben már sikerült megszoptatnom, de még mindig keveset evett nagyon a csecsemősök szerint, ezért még akkor is kapott pótlást. Onnantól fogva már csak én szoptattam. A csecsemősök mondták, hogy csak akkor adják ki a babát, ha elkezd hízni, ami a 4. napra történt meg, így az 5. napon hazajöhettünk. Mindennap kérdezték, hogy mennyi kakis pelus volt, tudom-e szoptatni és esténként természetesen mérték is. Ott a kórházban nem kérdeztél rá? Nem lehet, hogy csak te nem tudsz róla, de azért ő evett? Nem mérték a szemed láttára mindennap? Irritábilis bélproblémáról még nem is hallottam. Ha hazaértetek elvileg ki kell mennie a gyerekorvosnak, tőle rákérdezhetsz, hogy mi is pontosan.
2012. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Biztos kapott valamit. Én az Istvánban szültem, egy napig nem volt velem a baba, és ez idő alatt anyatejet adtak neki fecskendőből. Nem kellett sok, mert nekik még nagyon pici a gyomruk.
2012. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az irritábilitás annyit jelent, hogy az újszülött a különféle ingerekre (pl.fény, hang, érintés) fokozottan reagál. (pl. jobban összerezzen, erélyesen kalimpál a kezeivel-lábaival, stb ...)

Irritábilis bél - szindróma újszülöttnél szinte kizárt, legalábbis diagnosztizálni biztos, hogy nem pár napos korban fogják.

2012. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!