Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékokat játszotok...

Milyen játékokat játszotok egy 3,5 hós babával? Mondókákat, verseket szoktatok neki mondani? Ha igen, honnan és milyeneket?

Figyelt kérdés
Konkrét válaszokat várok. Köszönöm.
2009. aug. 8. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
"tornázósat" játszottunk, nagyon szerette, ha közben mondókáztam,hogy egy-kettő-három -négy te kis manó hová mégy?Lehet, hogy nem pont így van helyesen, de nálunk ez volt a menő:)
2009. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi ciróka-marókáztunk, a két kis kezével, aztán a végén jó erősen huzogattam a kezét az arcán ő meg csak úgy kacagott. Az egy-kettő-három-négy te kis nyuszi hová mégy? Nem megyek én messzire, csak a világ végére mondókát én is sokszor mondom neki mind a mai napig. 4 és fél hónapos a lányom.
2009. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!Mi mondókázni meg énekelni is szoktunk neki,amit nagyon szeret,és élvez.Mondókákat itt találsz: [link]

Ha meg énekelek neki,akkor majd kiugrik a bőréből. :) Énekelni a következőket szoktam:

"Lánc,lánc,eszterlánc..."

"Kis kece lányom..."

"Hová mész te kis nyulacska.."

Mindegy mit énekelsz,ő élvezi,és ami fontos mosolyogva,vidáman énekelj neki,hogy lássa te is élvezed a közös játékokat. :))

2009. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Folyton énekeltem/énekelek neki. Teljesen mindegy milyen hangja van valakinek és mit énekel! Pl. Süss fel nap, Boci-boci, Egy kis malac, Zsipp-zsupp, stb. Előkotortam az iskolás énekkönyveket, abból merítettem még ötleteket. Vannak itthon hangszerek, azokon is szoktunk neki játszani, aztán nyugodtan rádiózhattok, de csak akkor érdekes neki, ha amúgy csend van,és 10 percre pl. bekapcsolod. Aztán mindenféléval cirógathatod, különböző anyagokkal, fűvel, stb. A mozgásfejlődést állítólag nagyon fejleszti, ha plédben (ketten) hengergetitek. (óvatosan, ágy fölött). A lányom imádta, ha az oldalát harapdáltam, persze csak az ajkaimmal. Aztán lehet nyelvöltögetősdit, prüszkölőset játszani, megpróbálta utánozni. Imádja a hangutánzó szavakat. Sétálok vele a lakásban, tükröt meg mindenfélét nézegetünk.

Ennyi jutott eszembe... :)

2009. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ilyne mondókákat nem tudok neki fejből, de midnenről szoktam neki bezsélni, néha még hülyeségeket is, de vigyorogva dumálok neki, ő meg kacag vissza rám.

Tornázni mi is szoktunk, meg hintáztatni szoktam a kezemben, azt nagyon élvezi. Néha a lakásban is körbeviszem és elmagyarázom neki, hogy mi micsoda, ezt is szereti. Aztán van hogy elvan magában a kiságyban, vagy a játszószőnyegen és a plüssállatoknak beszélget.

Nagyjából ennyi. 4 hónapos a baba.

2009. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
www.egyszervolt.hu
2009. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát!

Igazán hasznosak voltak:)

Mi is hasonlóakat szoktunk játszani, de azért egy-két új ötletet tudtam meriteni.

AZért is kérdeztem, mert az egyik könyvben azt olvastam, h nem túl jó a babának pl a rádióhallgatás és napi 20 percnél többet nem ajánlott hallgatni a közelében.

Mi a véleményetek erről?

2009. aug. 8. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!