Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik a babam, mit...

Niktoon kérdése:

Nem alszik a babam, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
10 honapos a kisfiam, es ejszaka nem alszik. Este 10 korul alszik el; de orankent vagy fel orankent felriad, felsir. Sokszor, majdnem minden ejszaka elofordul, hogy hajnalban 1-2 orakat is fent van es jatszani kell vele. Reggel en 5kor kelek hulla faradtan. Napkozben is alig alszik. Szuletese ota ilyen de mar nagyon ki vagyok merulve. Van egy 4 eves fiam is, vele is torodnom kell. Mar sirok ejszakankent.
2012. okt. 22. 15:31
 1/4 gabszem ***** válasza:
Jajj , Te szegény, hát elhiszem hogy kivagy. Nálunk alszik a baba, most 8 hónapos, viszont ő meg azt szokta csinálni hogy kb. 4-kor kipattannak a szemei mint aki kialudta magát és vagy 2 óra kell mire vissza tudom rakni aludni. Vigyorog rám meg beszélget.
2012. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Lehet, hogy este nem lakik jól. Adj neki tartalmasabb vacsorát, ne legyen melege, ne fázzon. Ha felkel, akkor próbáld megnyugtatni, de ne vedd ki az ágyából és ne játssz vele. Akkor sem, ha sír.

Néhány napig sírni fog, de azután alszik éjszaka. Így csak elrontod szegényt.

2012. okt. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak szeretetre, babusgatásra vágyik. Nem tudom, szoptatod-e, ha igen, akkor szoptasd meg, próbáld visszaaltatni ringatással, de ne kezdj vele játszani, mert akkor azt hiszi, hogy reggel van. Ha nem vagy ellene, akkor vedd magad mellé, és máris sokkal egyszerűbb lesz a dolog.

Nem hiszem, hogy éhes, mert akkor addig ordítana, míg nem adnál neki enni, és nem játszani lenne kedve.


"Ha felkel, akkor próbáld megnyugtatni, de ne vedd ki az ágyából és ne játssz vele. Akkor sem, ha sír.

Néhány napig sírni fog, de azután alszik éjszaka. Így csak elrontod szegényt."

Ne haragudj, de ez nem hiszem, hogy megfelelő módszer. A sírni hagyás miatt. Az tényleg jó, ha nem veszi ki rögtön, mert lehet, hogy megnyugszik a simogatástól, de sok baba nem. És ha hagyod sírni, azzal csak azt éred el, hogy bizalmatlan lesz, azt fogja érezni, hogy nem foglalkozol vele. A kisbaba azért sír, mert baja van. Éhes, melege van, fázik, szomjas vagy egyszerűen csak anya-hiánya van, és ezt nem szabad annyiban hagyni.

2012. okt. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a citromfű teát, 4 hónapos kortól már lehet adni és pár 100 Ft. Alvászavarra is való.
2012. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!