Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak nem alszik?

Mit csináljak nem alszik?

Figyelt kérdés
7 hetes lányom,nem alszik napközben csak max 20percekre,folyton ölben lenne,már unom semmit nem tudok csinálni egy kézzel ,ráadásul van egy 4 éves fiam is,rohanás az egész életünk ha csöndben van a kicsi próbálok gyorsan egy két dolgot csinálni,már kivagyok!meg azonkívül hogy dajkálom mit lehet vele csinálni?hordozókendőm nincs!mivel lehet lekötni?a NEGATÍV VÁLASZOKRA NEM VAGYOK KÍVÁNCSI!köszönöm szépen előre is
2012. szept. 4. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

És ha hagyod az ágyban? Nem alszik el egy pár perc nyöszörgés, sírás után? Az én fiam sem aludt 40 percnél többet sajnos. A lányom viszont ha felébredt és nem vettem ki, vissza tudott aludni.

Sajnálom, biztos nehéz lehet neked is és a fiadnak is.

Kitartás!

7 hetesen még nem nagyon köti le semmi. Esetleg egy nagyon tuti (pl tiny love) körforgó,ami színes, forog és 20 percig zenél.

2012. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogyan próbálod altatni? Ringatod és ha elaludt, leteszed?

Lehet, hogy a fény zavarja, vagy egyszerűen csak annyira fáradt, hogy már ezért nem tud elaludni. Az én fiamnál is ez volt a helyzet, rengeteget kínlódtam az altatásával. Nálunk hosszabb távon a teljes besötétítés, hátsimi + éneklés vált be, de a saját ágyában sajnos nem ment, úgyhogy melléfeküdtem... mikor elaludt, átraktam. Hosszútávon nem ajánlom, mert ha ehhez hozzászokik, akkor utána mindig azt várja majd, hogy így altassad. Nálunk sajnos így is történt; most próbálom átszoktatni :(


Ami viszont nálunk pici korában bevált, a séta. Fekvő kocsiban kivittem, az árnyékoló részére plusz takarót terítettem, hogy ne menjen be a fény. Amikor elaludt, hazamentem, picit kint hagytam a teraszon, aztán, amikor láttam, hogy mély alvási szakaszban van, beraktam a kiságyába. Volt, hogy 3 órát is aludt így.


Kitartást kívánok neked! Tudom milyen nehéz ilyenkor... Sajnos vannak olyan babák, akiknek az elalvás sokkal nehezebben megy, mint a többinek. Ha érdekelnek elalvást segítő technikák, van pár könyv, ahol utánaolvashatsz.

pl.

Tracy Hogg: A suttogó titkai (a netről is le lehet tölteni)

Vida Ágnes: Babapszichológia, vagy kismamablog.hu

2012. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nekem az első 3 hónap ilyen volt. megőrültem. aztán tök jól alszik napközben azóta (az éjjelekről nem nyilatkozok) addig csak rajtam aludt, illetve utána felkötött mózesben, lökögetni kellett folyton. de úgy már lehetett mosogatni, gépezni :) egy kötéllel húzkodtam. szóval kitartás, változik a helyzet!
2012. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!Hát ha nem változik a helyzet hamarosan akkor felakasztom magam!!!!
2012. szept. 4. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! A babának kb. 20 perc kell, hogy mélyalvásba kerüljön, és ha ebben a 20 percben teszed le nagy valószínűséggel felriad, hogy nem itt aludt el....

Nekem is 7 hetes a lányom, én is küzdök az alvással, két hete babakocsiban elalszik ha tolom. Itthon bebugyolálom plédbe és hasra fektetem, úgy is elég jól alszik már. Ha nagyon meleg van, akkor ottmaradadok az ágya mellett simogatom a hátátés beszélek hozzá, van hogy 30 percig is, de nem bírom már a sok kézben elalvást....

Nagyon fárasztó a sok sírást hallgatni,meg hogy nem tudsz semmit csinálni, főleg ha van még egy gyereked mellette. Én is állandóan keresem a megoldást. Ha felébred, max 5-10 percig nézelődik, utána jön a sírás. Próbáld meg az ágyban elaltatni, és ha felsír nem kivenni, csak simizni a hátát.

2012. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is kedves utolsó válaszoló,igen a vállamon 20 30percet altatom és berakom az ágyába és alszik tovább,de ha elöbb rakom le végem,sír megint!
2012. szept. 4. 23:11
 7/8 aronog ***** válasza:
Nekünk a hordozó vált be (nem kenguru!, hanem inkább kendő vagy mei tai és hasonlók, v.aterán a legolcsóbb). Érzi a közelséged, a testmeleged és az illatod. Békésen alszanak benne, amíg a házi munkát végzed vagy a kisfiaddal törődsz, de még zenét is hallgathatsz vele. Én még tornáztam is, mert minél jobban mozogtam annál nyugodtabb volt. Nem lehet most könnyű, kitartást és türelmet kívánok!
2012. szept. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! A 2. válaszoló vagyok megint. Emlékszem, anno én is kb. ennyire ki voltam készülve, pedig nekem csak első baba és gyakran még segítségem is volt.

Akkor leírok neked egy módszert részletesen, amit szerintem érdemes lenne megpróbálni. Ezt a suttogó titkaiban olvastam és - részben - én is használtam. Ha ilyen súlyos a helyzet, nem veszítesz vele semmit.

Reggeli ébredés után (amikor talán a szokásosnál egy picit kipihentebb a babád) figyeld meg, hogy kb. mennyi időt bír ki ébren (ez általában nagyon rövid idő ilyen pici babánál, ha jól emlékszem nálunk kb. fél-1 óra volt). Nagyon figyeld az álmosság első jeleit! 2-3 ásítás után sötétítsd be a szobát, vedd ölbe és ülj le vele egy fotelbe, hintaszékbe, vagy relax fotelbe! Énekelhetsz is neki, vagy kapcsolhatsz halk nyugtató zenét. Amikor a szemei már a távolba révednek (mintha gyufaszállal támasztották volna ki), akkor tedd le a kiságyába, hátha ilyen kikapcsolt állapotban magától elalszik. Ha nyűgös, énekelj neki és próbáld simogatni a hátát. Ha sír, vedd ki, nyugtasd meg, majd tedd vissza. Mindezt addig kell csinálni, amíg el nem alszik. Ha 20 perc után felébred, mindenképpen próbáld ugyanezzel a módszerrel visszaaltatni, semmiképpen se kezdje meg az ébrenléti időszakát, mert ennyi alvás alatt nem piheni ki magát, és csak még nyűgösebb lesz.


Nekem ennek a módszernek az "eleje" nagyon bejött, így már néhány nap után nagyon könnyen észrevettem, hogy mikor van az a pont, amikor kezd álmosodni a fiam, de nem annyira pörgött túl, hogy ne tudnám elaltatni. Viszont a kiságyas módszer nekünk nem ment, úgyhogy a "távolba révedő tekintet" után én magam mellé fektettem (mint az előző válaszomban is írtam) és így altattam. Így legalább aludt rendesen. (Előtte volt olyan nap, hogy gyakorlatilag folyamatosan sírt, még ölben is, és mindössze 2x20 percet aludt egész nap).


Ennek a módszernek a lényege igazából az, hogy már akkor vedd ölbe, amikor látod az álmosság első jeleit, mert különben túlpörög.


Bocsi, ha túl hosszú volt. Remélem hamarosan megoldódik a problémátok!

2012. szept. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!